Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna Turystyka Aktualności ?Samotnie przez Bałkany? - najlepszą publikacją turystyczną 2010

 
FIM Rally 2012 - Bydgoszcz!


Rally Gala

Rajd Merkury

2011

Wielkopolanki za kółkiem

3 marca 2012

Wielkopolanki za kółkiem

- wspomnienie z zeszłego roku

?Samotnie przez Bałkany? - najlepszą publikacją turystyczną 2010

Z dnia: 2012-05-15

Książka Anny Jackowskiej „Samotnie przez Bałkany” wyróżniona w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2010”

 

Książka polskiej podróżniczki Anny Jackowskiej "Samotnie przez Bałkany" otrzymała wyróżnienie w czwartej edycji konkursu "Najlepsze publikacje turystyczne" 2010 roku, w kategorii "Książka podróżnicza". Wyniki konkursu ogłoszono 10 maja w czasie Warszawskich Targów Książki.

 

"Samotnie przez Bałkany" to druga – po „Kobiecie na motocyklu” – książka Anny Jackowskiej. W bogato ilustrowanym tytule autorka wraca z Bliskiego Wschodu do Europy, by odwiedzić dalekie i zarazem bliskie Bałkany.

 

"Motocyklowa podróż w poszukiwaniu bałkańskich historii i temperamentów – cygańskiej duszy, arabskiej magii, serbskiej dynamiki. Adventure w kobiecym wydaniu – zupełnie nieprzewidywalny. Slalom w tyglu narodów, kultur, tradycji i języków nastawiony na poznanie żyjących tam ludzi. (...) Że niby to wszystko tak blisko? Blisko. Szczerze mówiąc, tuż obok. (...) Tak naprawdę, to wychodzi się na chwilę i zaraz wraca, a w tym czasie można przenieść się w zupełnie inny świat, gdzie jest wszystko: trochę orientu, trochę dzikiego zachodu i szczypta świętości. Trzeba tylko odrobinę wysiłku, aby to wszystko odnaleźć" - tak Ania opisała tę wyprawę.

 

Podróż miała trwać 50 dni, a trwała ponad 70. To dowód, że piękno Bałkan wciąga, łatwo się w nim zatracić. Kraje odwiedzone podczas podróży to Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Macedonia, krótka, ale pełna przygód wizyta w Nadniestrzu, Albanii, Kosowie, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie. Nadal mam niedosyt i świadomość, że każdemu z miejsc warto poświęcić dużo więcej czasu i uwagi. Dobrze, że Bałkany są tak blisko...-powiedziała Anna Jackowska po powrocie do Polski.

 

Wyprawa – przez samą autorkę określona „bałkańskim hardkorem na motocyklu” , spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz uznaniem mediów, czego dowodem jest przyznanie nagrody National Geographic Traveller 2010 za podróż roku, właśnie dla „Moto Balkan Coolture”.

Jeszcze w tym roku,na rynku wydawniczym pojawi się kolejna książka podróżniczki, będzie to relacja z podróży „Nie tylko route 66, czyli easy rider po USA”, która odbyła się latem 2011 roku.We wszystkich wyprawach Ani, wspomaga ją Polski Związek Motorowy. O ostatnich przygodach Ania opowie w Bydgoszczy, podczas zlotu FIM Rally w lipcu 2012r.

 

Więcej o wyprawach Ani Jackowskiej na stronie www.aniajackowska.pl oraz na profilu FB „Kobieta na Motocyklu”

 

Słowa kluczowe:

Do góry
/userfiles/2012-grafika/turystyka/AniaJackowska/MotoBalkan_295a_mini.jpg