Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna Turystyka Aktualności IV RAJD ELEGANTA Z MOSINY

 
FIM Rally 2012 - Bydgoszcz!


Rally Gala

Rajd Merkury

2011

Wielkopolanki za kółkiem

3 marca 2012

Wielkopolanki za kółkiem

- wspomnienie z zeszłego roku

IV RAJD ELEGANTA Z MOSINY

Z dnia: 2012-05-29

W sobotę 19 maja 2012r., odbył się "IV Rajd Eleganta Z Mosiny".

 

Start rajdu miał miejsce przy nowej atrakcji Mosiny - wieży widokowej. Rajd składał się z dwóch odcinków. Pierwszy prowadził przez Mosinę i kończył się przy wieży, którą uczestnicy mogli zwiedzić. Start do drugiego odcinka miał również miejsce przy wieży, jednak jego trasa przebiegała przez Czempiń, Nowe Borowo, Stary Gołębin, Wyskoć, Choryń, Kopaszewo, Rąbiń i zakończyła się w Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu. Rajd przebiegał śladami Rodziny Chłapowskich. Po drodze uczestnicy wykonali dwie próby samochodowe, mieli możliwość zwiedzania pałacu w Kopaszewie, a na trasie rajdu mijali unikatowe kapliczki Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.

 

Na mecie rajdu na uczestników czekała grochówka i ognisko oraz dwie próby rekreacyjne: jazda na wyjątkowym rowerze oraz spacer między pachołkami i po desce w alkogooglach. Sobotnia aura sprzyjała relaksowi na mecie w otoczeniu przepięknej przyrody oraz licznych zwierząt zamieszkujących teren Stacji.

 

Pucharowe zmagania wygrała załoga nr 11 - Małgorzata Michalak i Michał Michalak, drugie miejsce zajęli Magdalena i Piotr Soleccy, trzecie miejsce na podium przypadło Annie i Tomaszowi Sudołom. Główną nagrodą w rajdzie była nawigacja ufundowana przez firmę ATCOM System z Mosiny, a puchary za pierwsze trzy miejsca stanowiły statuetki Eleganta ze stylowym grawerem. Przyznano także puchar, ufundowany przez sponsora, dla właściciela najstarszego auta biorącego udział w rajdzie. Nagroda przypadła Jarosławowo Sulczyńskiemu za jego Toyotę Corollę.

 

Beata Tomczak - Taisner

Komandor

Zdjęcia

fot. Anna Sudoł

 

Słowa kluczowe:

Do góry
/userfiles/2012-grafika/turystyka/turystyka/Elegant/elegantnewslogo_mini.jpg