Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Puchar Polski Super Enduro na torze "Winna Góra"

Puchar Polski Super Enduro na torze "Winna Góra"

Z dnia: 2012-05-31

27 maja 2012 roku odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski Super Enduro na torze „Winna Góra” w Gminie Rymanów. Godziny przygotowań oraz wprowadzenie kilku technicznych poprawek doprowadziły w rezultacie do odebrania toru.

Zróżnicowana trasa przygotowana przez organizatora, dostosowana do technicznego poziomu sprawności wielu zawodników pozwoliła na rozegranie ciekawych zawodów. Niestety nie wszyscy motocykliści spróbowali swoich sił rezygnując nawet z próby toru. Wymiana poglądów, nadzieje na rozwój tej dyscypliny w Polsce potwierdziły stwierdzenie, iż nie sztuką jest robić więcej niż się potrafi i jeśli nie ma się minimalnego przygotowania, czasami  lepiej jest nie przeceniać własnych sił i możliwości.Nie można zapominać, iż Super Enduro jest dyscypliną wymagającą od zawodników bardzo ciężkiego treningu, godzin spędzonych na torze i znakomitego przygotowania fizycznego, pomimo iż bieg rozgrywany jest tylko do 10minut.

Sprawne przeprowadzenie zawodów, z kilkoma przerwami doprowadziły do wyczekiwanych finałów. Zawody pokazały, że włożona w pracę nad formą niesamowita ilość sił i zaangażowania, wciąż mobilizuje do kolejnych treningów przynosząc jednocześnie zaskakujące rezultaty.

Patrząc z nadziejami w przyszłość na Mistrzostwa Świata Indoor Enduro miejmy nadzieję, iż nie tylko Tadeusz Błażusiak zaprezentuje niepowtarzaną formę, przygotowanie i znakomite umiejętności.

Bardzo dobrze rokują wszystkie rozegrane klasy. Pierwsze trójki po pierwszej rundzie wyglądają następująco:

KLASA JUNIOR:

 1. Piotr Cieśliński
 2. Jakub Haftek
 3. Adrian Andrzejczak

KLASA A

 1. Wacław Skolarus
 2. Michał Pyzowski
 3. Tomasz Zych

KLASA B

 1. Adam Zych
 2. Marcin Spirowski
 3. Gabriel Wdowiarz

KLASA C

 1. Jakub Maślany
 2. Jarosław Guzik
 3. Emil Juszczak

Klasyfikacja generalna pro A

Klasyfikacja generalna pro B

Klasyfikacja generalna pro C

Klasyfikacja generalna pro Junior

Miejsce Piastowe z torem „Winna Góra” zapisało się w historii polskiego motocyklizmu jako organizator pierwszej eliminacji Pucharu Polski Super Enduro. 

 

 

PP Super Enduro

 

Słowa kluczowe: PP Super Enduro

Do góry
/userfiles/2012-grafika/motocykle/enduro/PP_Super_Enduro/575173_309586542461104_306382379448187_709638_587471432_n_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska