Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Rusza X-cross Puchar Polski Kobiet

Rusza X-cross Puchar Polski Kobiet

Z dnia: 2012-05-29

Rok 2011 niewątpliwie zapisze się „złotymi zgłoskami” w historii polskiego sportu motocyklowego. Oto raz pierwszy na maszynie startowej stanęły dziewczyny, które podjęły walkę o Puchar Polski Kobiet w Motocrossie. 

Pozostając przez cały czas na celowniku dziennikarzy, sponsorów, kibiców, a także działaczy przeprowadzono cztery eliminacje, w których wystartowało 16 zawodniczek. Jak na początek całkiem nieźle, bowiem nierzadko na maszynie startowej staje mniej kierowców podczas eliminacji mistrzowskich. Zainteresowanie mediów było ogromne... Po raz pierwszy w historii sportów motocrossowych kilkadziesiąt minut czasu antenowego „na żywo” poświęciła TVN24, a TVP2 zaprosiła do programu „Pytanie na śniadanie” dwie zawodniczki. Stałym gościem podczas eliminacji były także Extreme TV, Superstacja i TVP3. O eliminacjach regularnie pisały także popularne portale motocyklowe.

Niewątpliwie znaczącym wydarzeniem było także zorganizowanie przez ZG PZM i FIM dwudniowej sesji treningowej  z udziałem czołowych trenerów, co znacznie wpłynęło na poprawę techniki jazdy dziewczyn. Trudno więc  się  dziwić, że każdy wyścig przyciągał ogromne rzesze kibiców. Startując do tej pory z mężczyznami zawsze pozostawały w ich cieniu. Teraz mogły pokazać się  w pełnym świetle.

Ubiegłoroczna edycję PPK wygrała Joanna Miller (Człuchowski Klub Motorowy), druga była Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) a trzecia Wiktoria Horodyńska (Enduro Team Kielce).

Kolejna edycja X-cross Pucharu Polski Kobiet przed nami: 10 czerwca w Sochaczewie, 24 czerwca w Olsztynie, 8 lipca w Strykowie i 22 lipca w Człuchowie.

 

Słowa kluczowe:

Do góry
/userfiles/2012-grafika/motocykle/MX_KOBIET/X_cross_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska