Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna Sport motocyklowy Aktualności Skillz Up Cup ? Puzio pierwszym zdobywcą Pucharu Polski FMX!!!

 
Z ostatniej chwili
III i IV Runda Mistrzostw i Pucharu Polski W Rajdach Enduro

Odbędą się 19-20.05.2012r.  więcej

Rezerwacja miejsc w paddocku na torze Slovakiaring

Organizatorzy zawodów Alpe Adria na torze Slovakiaring (21-22 kwietnia 2012) proszą o przesyłanie na adres e-mail registration@slovakiaring.sk informacji zawierających wymiary miejsca w paddocku, które zespoły chcą zarezerwować dla swoich potrzeb. Jeśli zawodnik będzie dzielił box z innym zespołem, proszony jest o podanie nazwy tego zespołu/zawodnika.

Dane te są niezbędne do sprawnego rozmieszczenia wszystkich zespołów na terenie paddocku.

Zmiana terminu I rundy WMMP

W związku z decyzją organizatora, zmianie uległ termin rozegrania I rundy Mistrzostw Alpe Adria wyścigów motocyklowych, które są jednocześnie I rundą Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Zawody na słowackim torze Slovakiaring odbędą się w dniach 21-22 kwietnia 2012 r., czyli tydzień wcześniej od poprzednio podanego terminu.

SkillzUP Kwidzyn

28.04.2012r.

Mistrzostwa Polski w Motocross

 

Katar

Sealine Qatar Rally 2012 Orlen Team i KTM przed startem!

ORLEN Team Sealine Qatar - podium

Abu Dhabi Desert Challenge 2012

start Orlen Team Factory KTM

Motocross Człuchów

V Runda Indywidualnych Mistrzostw Polski, Puchar Polski Kobiet - Człuchów 24.07.2011r.

MŚ Sidecar / ME Quadcross

25-26.06.2011

Skillz Up Cup ? Puzio pierwszym zdobywcą Pucharu Polski FMX!!!

Z dnia: 2011-08-22

W minioną sobotę w Częstochowie odbyła się czwarta, finałowa, runda Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie. Równolegle rozegrano także zawody o Puchar Prezydenta Miasta. W obu konkursach triumfował Artur Puzio, który swoim zwycięstwem przypieczętował wygraną w całym cyklu Skillz Up Cup. Drugie miejsce w zawodach zajął Michał Daciuk, a trzecie Piotr Potaczało.

Pomimo niesprzyjających warunków meteorologicznych zawody odbyły się niemal zgodnie z planem. Zawodnicy nie dali za wygraną i zmagając się z podmuchami wiatru dzielnie walczyli o ostatnie w tym sezonie punkty pucharowe. Rywalizację w Pucharze Polski stoczyli Artur Puzio, Michał Daciuk i Piotr Potaczało. W zawodach o Puchar Prezydenta Miasta poza wymienioną trójką wystartowali dodatkowo Bartek Bułaś i debiutujący w zawodach Jasiek Kaszuba.

Ze względu na wiatr nie udało się zawodnikom wykonać wszystkich zaplanowanych tricków, ale licznie zgromadzona publiczność i tak nie mogła narzekać na brak adrenaliny. Riderzy dawali z siebie wszystko, na ile tylko ich własne bezpieczeństwo na to pozwalało. Zarówno rundę Pucharu Polski, jak i zawody o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa wygrał Artur Puzio, który mimo słabego przejazdu kwalifikacyjnego, w finale poprawnie wykonał wszystkie zaplanowane tricki. Drugie miejsce zajął Michał Daciuk, który po ostatnich intensywnych treningach wraca do bardzo dobrej formy. Obaj zawodnicy jeżdżą w barwach DareDevilFMX Team. Trzecie miejsce przypadło w udziale Piotrowi Potaczało.

Ze względów bezpieczeństwa nie rozegrano tym razem konkursu Inter Motors Best Whip, a konkurs otoMoto Best Trick, który ostatecznie wygrał Michał Daciuk, został przerwany ze względu na wypadek Artura Puzio. Pomimo tego, że upadek wyglądał fatalnie, szczęśliwie Arturowi nic się nie stało i po badaniach został wypuszczony ze szpitala.

Po czterech rundach historyczny, pierwszy Puchar Polski pojechał z Arturem Puzio do Barcina. Drugie miejsce w generalce zajął Piotr Potaczało a trzecie Michał Daciuk.

Poza zawodami FMX widzowie mogli obejrzeć trening Marcina Łukaszczyka, który kręcił Backflipy z kombinacjami do basenu z gąbkami, popisy stunterów z grupy Shocker oraz Andiego Mancina driftującego swoim Evo.

Zawody w Częstochowie zakończyły cykl rozgrywek Pucharu Polski FMX SKillz Up Cup 2011. Każda z czterech rund była dla zawodników inna i stawiała przed nimi nowe wyzwania. Rywalizacja w różnych warunkach pozwoliła im na nabranie doświadczeń i podniesienie swoich umiejętności.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów w Częstochowie na profilu Skillz Up Cup: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.208496389203814.54333.112919058761548&type=1#!/media/set/?set=a.249336831766870.73337.204984779535409&type=1

Wyniki Skillz Up Cup Częstochowa

1. Artur Puzio
2. Michał Daciuk
3. Piotr Potaczało

otoMoto Best Trick

1.Michał Daciuk

Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa

1. Artur Puzio
2. Michał Daciuk
3. Piotr Potaczało
4. Bartek Bułaś
5. Jasiek Kaszuba

***

Klasyfikacja generalna Skillz Up Cup 2011

1. Artur Puzio 76 pkt
2. Piotr Potaczało 62 pkt
3. Michał Daciuk 48 pkt
4. Bartek Ogłaza 40 pkt
5. Damian Czudak 40 pkt
6. Darek Kłopot 28 pkt

Więcej informacji na stronie www zawodów www.skillzup.pli na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/skillzupcuporaz na www.pacud.com.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa.

Sponsorami i partnerami imprezy byli:

Sponsor prezentujący Skillz Up Cup: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO

Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, GO PRO, KELTRO ENERGY

Sponsorzy uzupełniający: PEUGEOT DUDEK, MOTORCYCLE FACTORY YAMAHA, CENTRUM EDUKACYJNE NA JĘZYKACH, HITACHI, BABY-MERC, KENNY, SZYBEX, PLAY EXTREME, TROFEA.PL, PRINT CYCERO, MOTIS, ZŁOTE ARKADY

Sponsorzy nagród: JANSPORT, EAT MY DIRT

Patronat medialny: EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚWIAT MOTOCYKLI, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, PONIEDZIAŁEK, MEDIA CREATE, CZEWA.TV, WCZESTOCHOWIE.PL, SPORT.CZEST.PL

Organizatorzy: ORGANIZATORZY CYKLU SKILLZ UP CUP: AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVILFMX, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY. WSPÓŁORGANIZATOR RUNDY W CZĘSTOCHOWIE: STOWARZYSZENIE POLISH FREESTYLE FORGE, KELTRO ENERGY TEAM.                                                                                  

Słowa kluczowe:

Do góry
/userfiles/2011-grafika/motocykle/motocross/Skillz_up_cup_4_runda_2011_2_mini.jpg