Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna O nas Komunikaty prasowe Biura Sportu i Marketingu 2011 Moto - inwazja na Kwidzyn

Moto - inwazja na Kwidzyn

Z dnia: 2011-06-06

Rywalizacja w zawodach Cross Country na torze w Kwidzynie mimo doskonale przygotowanej nawadnianej  trasy nie była łatwa ze względu na lejący się z nieba żar i tumany kurzu generowane przez pędzących zawodników. Widowiskowa  część toru w sekcji motocross dostarczyła kibicom wiele emocji. Pierwszego dnia w Mistrzostwach najlepiej zaprezentowali  się w swoich klasach Mateusz Wojciechowski, Karol Kędzierski, Łukasz Kurowski, Adrian Piłat, Kacper Romaniec. Drugiego dnia pod nieobecność Mateusza Wojciechowskiego najlepiej zaprezentował się zanany z Rajdu Dakar Łukasz Łaskawiec, w klasie Senior 1 ponownie wygrał Karol Kędzierski, w pozostałych klasach w niedzielnych biegach wygrywali Rafał Kiczko, Piotr Szczepaneki i Filip Więckowski. Szczegółowe wyniki na końcu relacji.

Drugiego dnia zmagań odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie - SkillzUpCup. Zawodnicy walczyli w dwóch konkursach: Freestyle oraz Best Whip. W obu dyscyplinach bezkonkurencyjny okazał się Bartek Ogłaza. Po piętach jednak deptała mu konkurencja w osobie Artura Puzio. Można powiedzieć, że była to swoista walka pokoleń. 18-letni Puzio rozpoczął swoją przygodę z FMX’em w zeszłym roku i stał się prawdziwym objawieniem tego sportu w Polsce. Artur jest zdeterminowany a do tego diabelnie utalentowany. Górą jednak w Kwidzynie był talent i doświadczenie Bartka Ogłazy. Bardzo dobry występ zaliczył także Piotr Potaczało zajmując trzecie miejsce. Damian Czudak zmagał się z drobnymi problemami technicznymi zajął czwartą pozycję. Natomiast Darek Kłopot podbił serca licznie zgromadzonej publiczności kręcąc Backflipy i mini Backflipy.

Po pierwszej rundzie rozgrywek w klasyfikacji generalnej prowadzi Bartek Ogłaza przed Arturem Puzio i Piotrem Potaczało. Druga runda Pucharu Polski SkillzUpCup już 26 czerwca w Zielonej Górze. Możemy wam zagwarantować, że tam podobnie jak w Kwidzynie emocji nie zabraknie!

Wyniki zawodów w Kwidzynie:

Puchar Polski FMX SKILLZ UP CUP Kwidzyn wyniki:

  1. Bartek Ogłaza
  2. Artur Puzio
  3. Piotr Potaczało
  4. Damian Czudak
  5. Darek Kłopot

Najlepszy Whip

  1. Bartek Ogłaza
  2. Artur Puzio
  3. Piotr Potaczało

 

Szczegółowe wyniki zawodów Cross Country dostępne tu:

5 i 6 Runda Mistrzostw Polski:

http://www.motoresults.pl/index.php?idzawody=1070&g=1&lang=pl

6 i 7 Runda Pucharu Polski:

http://www.motoresults.pl/index.php?idzawody=1071&g=2&lang=pl

 

Zapraszamy też na oficjalną stronę SKILLZ UP na Facebook

http://www.facebook.com/skillzupcup

 

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów:

 

Sponsorami i partnerami imprezy byli:

Sponsor prezentujący SKILLZ UP CUP: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO

Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, EKOPAK, ARTLED, GO PRO

Sponsorzy uzupełniający: BANK ZACHODNI WBK, BE&K, HOTEL CENTRUM, KOMPUTRONIK, LESTER, ŻAK, ENERGO REMONT, AUTOCZAR, AMS MAREZA, DRUKARNIA SIEDEM,

Sponsorzynagród:JANSPORT , EAT MY DIRT

Patronatmedialny:EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, TELETOP, PULS KWIDZYNA

 

Organizatorzy :AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KWIDZYŃSKI KLUB MOTOROWY, KLUB DAREDEVILFMX, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY

Skillz Up FMX Puchar Polski Kwidzyn

 

Cross Country Mistrzostwa Polski Kwidzyn

 

Słowa kluczowe:

Do góry
/userfiles/2011-grafika/motocykle/crosscountry/DSC_5207_mini.jpg