Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna O nas Komunikaty prasowe Biura Sportu i Marketingu 2009 Reprezentacja PZM w Rajdzie Dakar 2010

Reprezentacja PZM w Rajdzie Dakar 2010

Z dnia: 2009-12-21

Centrum Olimpijskie w Warszawie gościło dziś zawodników, którzy podczas Rajdu Dakar 2010 będą reprezentować zespół, nad którym patronat objął Polski Związek Motorowy.

W kategorii samochodów terenowych wystartuje debiutujący w Dakarze Robert Szustkowski z doświadczonym Jarosławem Kazberukiem w Mitsubishi Pajero. W stawce ciężarówek Polskę reprezentować będą Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski w MAN-ie TGA (wszyscy z zespołu R-SIXTEAM). Kategoria motocykli to Krzysztof Jarmuż, który pojedzie w teamie Honda Europe. W rywalizacji quadów zobaczymy Rafała Sonika, pierwszego Polaka, który w ponad 30-letniej historii rajdu Dakar stanął na podium tej imprezy.

- Prezydium ZG PZM podjęło decyzję o powołaniu reprezentacji Polskiego Związku Motorowego, która będzie reprezentowała nas podczas Dakaru w 2010 roku. Po raz pierwszy to robimy i jest to siedmiu wspaniałych, którzy wystartują we wszystkich konkurencjach - quadem, motocyklem, samochodem i samochodem ciężarowym - powiedział Andrzej Witkowski, Prezes PZM. - Istotnym faktem jest to, że będzie to najważniejsza impreza inaugurująca 60-lecie Polskiego Związku Motorowego. Dziękuję zawodnikom za bardzo dobrą promocję sportów motorowych w naszym kraju. Chcemy Wam życzyć sukcesów, będziemy za Was trzymali kciuki - dodał.

Fot. Michał Sikora - PZM

Konferencja Reprezentacji PZM przed Rajdem Dakar 2010

 

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajd Dakar 2010 Sonik Baran Kazberuk Marton

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/terenowka/Siedmiu_str_mini.jpg