Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj: Strona główna O nas Komunikaty prasowe Biura Sportu i Marketingu 2007 PREMIERA REPLIKI SYRENY SPORT - JUŻ 1-go MAJA 2012 W WARSZAWIE

PREMIERA REPLIKI SYRENY SPORT - JUŻ 1-go MAJA 2012 W WARSZAWIE

Z dnia: 2012-04-27

W 1970 roku zniszczono, wydawałoby się, bezpowrotnie, najpiękniejszy samochód polskiej motoryzacji. Wyprodukowany w 1959 roku prototyp Syreny Sport przestał istnieć, w bliżej niesprezycowanych okolicznościach, w których podobno istotne znaczenie miały kwestie ideologiczne. Bo też w trudnych latach 60-tych zachwyt nad pięknem linii, nad sportem i nowoczesną (wówczas) technologią, nad chromowym błyskiem luksusu – nie był wcale oczywisty. Syrena Sport przestała istnieć. Aż upór, zaangażowanie, pasja i konsekwencja jednego człowieka sprowadziły ją z powrotem na polskie drogi.

Drodzy Państwo, już w pierwszy dzień majowego weekendu, stanie przed Wami idealnie wierna kopia legendarnej Syreny Sport, wykonana przez Pana Mirosława Mazura. Serdecznie zapraszamy na prawdziwe święto polskiej motoryzacji.

1-go maja 2012r., pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, od godz. 10:00, każdy będzie mógł zobaczyć ten legendarny samochód. Obok Syreny Sport będzie można podziwiać szereg innych samochodów zabytkowych.  To wystawa nie tylko dla miłośników zabytkowej motoryzacji. To także wystawa dla wszystkich, którym bliskie są emocje historyczne,  a przede wszystkim dla tych, którzy czerpią radość i satysfakcję z podziwiania rzeczy pięknych.  Słowem – 1-go maja nikogo z Państwa nie może zabraknąć pod Pałacem Kultury i Nauki.

Zapraszamy serdecznie do lektury artykułów magazynu „Automobilista”, który obok Muzeum Techniki w Warszawie  patronuje tej imprezie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

1 MAJA 2012, PAŁAC KULTURY I NAUKI, WARSZAWA, GODZ. 10:00

Zdjęcia

 

Słowa kluczowe: Syrena Sport

Do góry
/userfiles/2012-grafika/zabytki/syrenka_mini.jpg