Jesteś tutaj: Strona główna O nas Komunikaty prasowe Biura Sportu i Marketingu 2007 Formuła 1 GP Hiszpanii

Formuła 1 GP Hiszpanii

Z dnia: 2008-04-28

W niedzielę 27 kwietnia 2008 kibice F1 emocjonowali się przed kolejnym GP, tym razem w Hiszpanii - Barcelonie, na torze Circuit de Catalunya.

Poprzedniego dnia na w kwalifikacjach nasz kierowca Robert Kubica wywalczył 4 pozycję. W niedziele już na starcie Robert musiał walczyć o jej utrzymanie. Na czele wyścigu znalazły się dwa bolidy F1, które utrzymały prowadzenie do samej mety. Wyścig okazał się pechowy dla kilku bolidów, ze względu na serię awarii. Ku wielkiej rozpaczy kibiców hiszpańskich jedna z nich dotknęła wielkiego idola gospodarzy – Fernando Alonso, dwukrotnego Mistrza Świata. W bolidzie Renault F1 zapalił się silnik, przez co nie ukończył on wyścigu.
Drugi kierowca BMW Sauber – Nick Heidfeld dostał karę, za niezgodne z przepisami zjechanie do pit-stopu w celu zatankowania bolidu.
Szczęścia zabrakło również fińskiemu kierowcy - Heikki Kovalainen, który uległ groźnemu wypadkowi na 21 okrążeniu, kiedy na zakręcie pękła opona w jego bolidzie i przy ogromnej prędkości 220km/h uderzył on w stertę opon. Stan jego zdrowia pozwala na start w kolejnym wyścigu F1 w Turcji.

Zwycięzcą wyścigu został Kimi Raikonen, który po zawodach powiedział, że z niecierpliwością czeka na start w Turcji, gdzie z pewnością będzie szybszy.

W klasyfikacji generalnej Robert Kubica zajmuje 3 miejsce. Natomiast w klasyfikacji konstruktorów BMW Sauber spadło z pierwszej pozycji na rzecz Ferrari.