Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Zabrakło 2 sekund

Zabrakło 2 sekund

Z dnia: 2011-10-24

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak ponownie ukończyli rundę PWRC na drugim miejscu. Do sukcesu podczas RallyRACC Catalunya-Costa Daurada zabrakło im dwóch sekund. Kościuszko najszybciej przejechał Power Stage, jednak Flodin stracił tylko dziewięć dziesiątych. W punktacji mistrzostw Kościuszko awansował na trzecią lokatę - za Paddona i Flodina. O wicemistrzostwie rozstrzygnie Wales Rally GB.


Fot. Lotos Dynamic Rally Team

- To była fantastyczna trzydniowa walka z Patrikiem Flodinem o zwycięstwo w Rajdzie Katalonii - mói Michał Kościuszko. - Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce, 2 sekundy za Patrikiem. To niesamowite, że po przejechaniu 1600 kilometrów, w tym 400 oesowych, różnica jest tak niewielka. Bardzo się cieszę, że jestem na podium pierwszego w swoim życiu rajdu asfaltowego, który pojechałem samochodem grupy N. Dzięki tym punktom awansowaliśmy w klasyfikacji Mistrzostw Świata, jednak o tytuł Wicemistrza przyjdzie nam powalczyć z Patrikiem za trzy tygodnie na Rajdzie Wielkiej Brytanii.

Patrik Flodin pierwszy raz w tym roku sięgnął po 25 punktów. - Dzisiaj trochę się przestraszyłem. Nie wiem, jakie on (Kościuszko) ma opony. My przebiliśmy oponę na poprzednim odcinku. Poza tym było w miarę bezpiecznie.

Benito Guerra po raz pierwszy dotarł na podium. - To zdumiewające! Moje pierwsze podium w PWRC. Hiszpania to mój drugi dom. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mogę w to uwierzyć! Jest wspaniale!

Hayden Paddon, trzeci na Power Stage, zajął ósme miejsce w rundzie. - Na asfalcie było naprawdę dobrze. To budujące, bo nadal się uczę. Dzisiaj po południu jechaliśmy dobrym tempem.

PUNKTACJA PWRC
1. Paddon 104, 2. Flodin 59, 3. Kościuszko 53, 4. Semerad 51, 5. Guerra 47, 6. Gorban 44, 7. Saljuk 39, 8. Fuchs 35, 9. Ketomäki 30, 10. Tagirow 25.

Fot. Lotos Dynamic World Rally Team

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: pwrc Michał Kościuszko rajd katalonii rajd rajdy

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/RSMP/Zagraniczne/Kosciuszko_Katalonia_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska