Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Wygrana pomimo dwóch kapci

Wygrana pomimo dwóch kapci

Z dnia: 2011-09-05

Bryan Bouffier zwyciężył po raz czwarty w tegorocznych zmaganiach Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Niezniechęcony dwoma przebitymi oponami na pierwszej pętli, przycisnął podczas drugiej i wyprzedził Kajetana Kajetanowicza, zwycięzcę klasyfikacji drugiego dnia. Trzecie miejsce na przedostatnim odcinku specjalnym zapewnił sobie drugi kierowca Peugeota - Grzegorz Grzyb.

Polscy zawodnicy będą mieli szansę odrobić trochę strat punktowych podczas kolejnej rundy: Rajdu Polski. Bouffier pauzuje na rzecz Intercontinental Rally Challenge - Rajdu Sanremo.

Ponad pół minuty przewagi. Taką różnicę zdołał wypracować Bryan Bouffier podczas pierwszego dnia 21. Rajdu Dolnośląskiego. Na Francuza nie było mocnych - wygrał wszystkie odcinki pierwszego dnia, zostawiając w tyle Sołowowa (+33.0) i Kajetanowicza (+35.7). Dalsze pozycje zajęli Grzyb, Bębenek, Chuchała, Kuchar, Chmielewski, Chwist i Kornicki.

Drugi dzień stał pod znakiem kapci. Feralny kamień na dziewiątym kilometrze odcinka Dębowina utrudnił życie większości zawodników z czołówki, a Bębenek został zmuszony do wycofania się z rajdu: Dzisiaj złapaliśmy kapcia na pierwszym odcinku, potem na drugim. Nie mieliśmy już kolejnej rezerwy, więc wedle obowiązujących przepisów, nie niszcząc auta, zatrzymałem się w połowie drugiego OS-u, ponieważ wiedziałem, że kolejnego już nie pojedziemy - komentował kierowca Platinum Rally Team po wycofaniu się z rajdu.

Na ostatnim odcinku trwała walka o najniższy stopień podium w klasyfikacji generalnej. Grzyba i Sołowowa dzieliło tylko 1.2sekundy, a żaden z nich nie miał zamiaru oddać pozycji bez walki. Ostatecznie ten drugi łapie kapcia, a kierowca Peugeot Sport Polska przypieczętowuje trzecią pozycję trzecim wynikiem na odcinku.

Na piątej pozycji, ponad minutę za załogą Cersanit Rally Team ukończył Lotos-Subaru Poland Rally Team. Gdyby nie kapeć na ostatniej próbie, Wojciech Chuchała miałby realne szanse na trzecią pozycję w klasyfikacji drugiego dnia, którą utrzymywał do przedostatniego odcinka. Na pocieszenie pozostaje zwycięstwo w N-4 oraz grupie N.

Szóstą pozycję zajął Kuchar, uzyskując najlepszy, drugi wynik podczas ostatniej próby rajdu. Siódme miejsce to zwycięzca Citroen Racing Trophy Polska - Jan Chmielewski. Pokonał on o ponad dwie minuty drugiego Piotrowskiego (9 w generalce) i prawie trzy minuty Żerebeckiego (10 w generalce).

Rundę Petronas Fiesta Sport Trophy wygrywa duet Jaroszewicz/Tarapacki - to ich pierwsza wygrana w tym sezonie. Jest to chyba najlepszy prezent na urodziny dla świętującego dziś Aleksandra Jaroszewicza, któremu najlepsze życzenia na łamach naszego serwisu składa zespół - a my, jako redakcja dołączamy się do nich i życzymy kolejnych sukcesów. Druga pozycja dla załogi Stalmach/Kaźmierczak, trzecia dla Woźniczki z Lesiakiem, korzystającego z SupeRally.

Klasę N3 wygrał Gagacki przed Ratajczykiem i korzystającym z SupeRally Krotoszyńskim. W Open zwycięża załoga Lipski/Lukas, A-7 - Czekan/Czekan, R3T - Chmielewski/Dachowski, R3C - Stefanicki/Bil, R2B - Piotrowski/Pleskot, HR-13 - Felix/Grzelka (SupeRally), HR-12 - Ryznar/Janusz, HR-P - Kuchar/Dymurski.

Po rajdzie klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. Bouffier 169.5, 2. Kajetanowicz 143, 3. Sołowow 130, 4. Kuchar 98.5, 5. Bębenek 83.

Platinum RSMP - 21. Rajd Dolnośląski

 

Źródło: www.rsmp.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Foto: Marcin Kaliszka www.RallyFoto.pl

Słowa kluczowe: rajd rajdy platinum rsmp rajd dolnośląski

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/RSMP/Bouffier_Dolnoslaski_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska