Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Trzecia lokata Pawła Dytki podczas 1. rundy Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich

Z dnia: 2011-04-18

Simone Faggioli rozpoczął obronę prymatu w górskich mistrzostwach Europy od zwycięstwa we francuskiej rundzie z bazą w St Jean du Gard, w Sewennach. Kierowca Oselli wygrał wszystkie trzy podjazdy wyścigowe, w trzeciej próbie ustanawiając rekord 5,28-kilometrowej trasy - 2.23,548. W podsumowaniu dwóch najlepszych podjazdów, Faggioli wyprzedził o 3,6 sekundy lidera mistrzostw Francji, Nicolasa Schatza, który wygrał ubiegłoroczną edycję wyścigu i dzierżył rekord, wynoszący 2.24,594.

Paweł Dytko zdobył 15 punktów za trzecią lokatę w grupie N. Najszybszy był Słoweniec Ales Prek, a Dytko przegrał jeszcze o 1,9 sekundy z ubiegłorocznym mistrzem kategorii I, Rolandem Wankiem. Przed kierowcą z Nysy znalazł się również Guillaume Mouche w BMW M3 E36, ale punktowal on wyłącznie w mistrzostwach Francji.