Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Sverre Isachsen najszybszy w Słomczynie

Sverre Isachsen najszybszy w Słomczynie

Z dnia: 2008-09-15

37-letni Norweg Sverre Isachsen wygrał polską rundę mistrzostw Europy w Słomczynie. Kierowca 560-konnego Focusa wyprzedził w finale A Dywizji 1 rodaka Ole Kristiana Nøttveita. Kenneth Hansen finiszował jako czwarty, zapewniając sobie czternasty tytuł mistrza Europy. Marcus Grönholm zajął drugie miejsce w finale C za Pavlem Koutnym - i został sklasyfikowany na 12 pozycji w zawodach.

- Jestem taki szczęśliwy, wyluzowany, usatysfakcjonowany i trochę oszołomiony tymi emocjami - powiedział Kenneth Hansen, który miał łzy w oczach po finałowym wyścigu. - Z moich czternastu złotych medali ten był najtrudniejszy do zdobycia i dlatego bardzo wysoko go sobie cenię. Teraz wraz ze złotym zespołem zamierzamy świętować w mistrzowskim stylu!

Jussi Pinomäki nie jest jeszcze mistrzem Dywizji 1A - jego Clio przejdzie w najbliższych dniach dodatkową kontrolę techniczną. Łukasz Tyszkiewicz stanął na trzecim stopniu podium w Dywizji 2. Mistrzowski tytuł zapewnił sobie Tomas Kotek. Łukasz Zoll ustąpił tylko Per Niklasowi Löövowi w Rallycross Cup.

Marcus Grönholm nie zakończył sezonu w Słomczynie. Wystartuje wraz z Andreasem Erikssonem w końcowej rundzie mistrzostw Szwecji w Strängnäs (27 września).