Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Sukces Polaków w Pucharze Baja

Sukces Polaków w Pucharze Baja

Z dnia: 2009-11-03

Po czterech rundach FIA International Cup for Cross Country Bajas - we Włoszech, w Hiszpanii, na Węgrzech oraz w Portugalii, zespół Toyota Terratrek Competition zajął czwarte miejsce w klasie T2. To pierwszy taki wynik polskiej załogi w historii Pucharu Baja.

Podczas Baja Portalegre, polskiemu teamowi nie udało się obronić trzeciego miejsca. Pomimo to, czwarte miejsce w klasie T2 jest dużym sukcesem . - Odczuwamy dumę z wyniku. Jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy zaszli tak wysoko - mówi Aleksander Sachanbiński. - Na początku sezonu marzyliśmy o zmieszczeniu się w pierwszej dziesiątce. Z czasem nasz apetyt rósł. Mieliśmy nawet aspiracje na trzecie miejsce. A przecież jesteśmy nowicjuszami w Pucharze Baja - podkreśla lider teamu TTC. - W tym sezonie zdobyliśmy ogromne doświadczenie, nie do uzyskania na małych imprezach. Dopiero zmaganie się z czołówką Europy i najlepszymi trasami naszego kontynentu dostarczyło nam moc doświadczeń. Te doświadczenia są bezcenne, przydadzą się nam na Dakarze 2010.

W czterech rajdach serii Baja załoga Toyota Terratrek Competition przejechała Toyotą Land Cruiserem, nowym samochodem teamu, blisko 3,5 tys. km po europejskich bezdrożach. Aleksander Sachanbiński: - Po zakończeniu całego cyklu zawodów, gdybym miał jeszcze raz przejechać którąś z tras rajdów, tak dla czystej przyjemności, to z pewnością wybrałbym Portalegre. To najtrudniejsza trasa, bardzo wymagająca, ale przez to najciekawsza, sprawiająca największą frajdę. A przecież w sporcie tylko takie emocje się liczą.

W listopadzie zespół Toyota Terratrek Competition będzie dopinać sprawy organizacyjne przed Dakarem 2010 oraz przygotowywać samochód do tego najważniejszego rajdu terenowego. Już za miesiąc Land Cruiser KDJ 120 polskiego teamu wyruszy w podróż do Ameryki Południowej.

Fot. www.terratrek.pl

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajdy terenowe rajdy cross-country Terratrek Sachanbiński Rabiega

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/terenowka/Terratrek_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska