Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Spotkanie Mistrzów Europy w Rydze

Spotkanie Mistrzów Europy w Rydze

Z dnia: 2012-01-16

W sobotę dokonano oficjalnego zakończenia sezonu Mistrzostw Europy Rallycross. Pierwsza trójka najlepszych zawodników z każdej dywizji odebrała puchary za zdobyte tytułu w sezonie 2011. Na gali w Łotewskiej Rydze wręczono także puchary dla najlepszych zawodników z Mistrzostw Europy w Autocrossie. Tym samym sezon 2011 przeszedł już do historii sportów motorowych.

Polskim akcentem na gali był Krzysztof Skorupski, który odebrał puchar za tytuł II Wicemistrza Europy w klasie Super 1600. Krzysztof na gali potwierdził swój udział w pełnym cyklu Mistrzostw Europy Rallycross 2012. Będzie on samotnie reprezentował barwy biało czerwone w cyklu MERC, pozostali polscy kierowcy będą startować w cyklu CEZ, który jest połączony z Mistrzostwami Polski. Skorupski wystartuje w dobrze już znanym polskim kibicom VW Polo Super 1600.

Niestety w tym roku cykl MERC nie zagości w Polsce, runda w Słomczynie na prośbę polskiego organizatora została wstrzymana na jeden rok ze względu na planowaną przebudowę toru i powróci w 2013 roku. Ale Krzysztofa i całą stawkę polskich zawodników będzie można zobaczyć w akcji w Słomczynie podczas rundy Pucharu FIA Strefy Europy Centralnej 10 czerwca.

Gala Mistrzostw Europy Rallycross FIA

 

Źródło: www.rallycross.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rallycross erc Krzysztof Skorupski Gala FIA

Do góry
/userfiles/2012-grafika/samochody/Zagraniczne/Rallycross/Puchar_Gala_ryga_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska