Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Runda Mistrzostw Europy w Słomczynie już w najbliższy weekend

Runda Mistrzostw Europy w Słomczynie już w najbliższy weekend

Z dnia: 2008-09-08

Już zaledwie tydzień dzieli nas od X rundy Mistrzostw Europy Rallycross w Słomczynie. Eliminacja w Polsce rozgrywana jest w parze z czeską w systemie dwutygodniowym. W miniony weekend uczestnicy Mistrzostw Europy wystartują w Sosnovej. Potem będą mieli zaledwie 5 dni do przygotowania się do rundy w Słomczynie.

W tej chwili do X rundy Mistrzostw Europy zgłosiło się ponad siedemdziesięciu zawodników. Wystartują w 5 klasach. Nie znamy jeszcze nazwisk uczestników Support Class. Wiemy już na pewno kto zmierzy się z Marcusem Gronholmem w dywizji 1. Znamy również kierowców dywizji 1A, dywizji 2 i RX-CUP.

Mistrzostwa Europy Rallycross to najwyższy rangą cykl. Mistrzostwa Świata nie są rozgrywane. Zwycięzca zawodów na starym kontynencie jest więc najszybszym zawodnikiem rallycrossowym. Najwięcej tytułów wywalczył Kenneth Hansen, aż trzynaście razy sięgał po mistrzowski tytuł. Hansen od dłuższego czasu jest wierny marce Citroeana i niczym Loeb wygrywał wszystkie zawody. Od poprzedniego sezonu rywalizacja zaostrzyła się i znacznie wyrównała, a w tym roku smaczku dodały dwa występy Marcusa Gronholma. Doszło więc do bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Mistrzem Rallycrossu a Mistrzem Rajdowym. Nie obeszło się bez kontaktowej jazdy, ale ostatecznie szybszy był Gronholm.

Runda w Słomczynie będzie trzecim startem Gronholma w Mistrzostwach Europy Rallycross. Obiekt sportowy koło Grójca jest wymagający i tutaj wygrywają najodważniejsi. Kierowca, który nie boi się zaryzykować i zaatakuje ma szanse odnieść dobry wynik.

Zapraszamy już 13 i 14 września na tor Słomczyn koło Grójca. Przed nami dwa dni pełne ostrej rywalizacji aż w pięciu klasach. .

HARMONOGRAM ZAWODÓW

Sobota 13 września
11.00 – trening wolny
12.30 – trening wolny
14.00 – trening oficjalny
16.00 – I bieg kwalifikacyjny


Niedziela 14 września
09.00 - rozgrzewka
10.15 – II bieg kwalifikacyjny
12.15 – prezentacja zawodników

13.15 – III bieg kwalifikacyjny
15.30 – biegi finałowe
18.00 – rozdanie nagród

Więcej informacji na  www.rallycross.pl

Fot. rallycross.com.pl

Do góry
/userfiles/image/galerie/Sport_samochodowy_2008/rallycross/MERC_stronka_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska