Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Robert Kubica szósty w Grand Prix Belgii

Robert Kubica szósty w Grand Prix Belgii

Z dnia: 2008-09-08

- Nie jestem zadowolony z wyniku, bo dzisiaj miałem szansę na podium - cytuje Roberta Kubicę komunikat BMW Saubera. - Mieliśmy problem podczas drugiego pit stopu, straciłem dwa lub trzy miejsca i wróciłem na tor za Nickiem. Kiedy zaczęło padać, Nick zjechał do depo, żeby zmienić opony. Nie mogłem zrobić tego samego, bo to kosztowałoby mnie zbyt dużo czasu. Jechałem bezpośrednio za Nickiem, a to oznaczało, że musielibyśmy zatrzymać się razem. Poza tym nie otrzymywałem informacji o pogodzie, ponieważ wystąpiły problemy z radiem. Dzisiaj oddaliśmy rywalom punkty, ale takie są wyścigi!

- To był wyścig pełem zamieszania - zarówno tuż po starcie, jak i na końcowych okrążeniach - komentował Mario Theissen. - Po starcie Nick uczestniczył w kolizji na zakręcie 1 i tak jak Robert, stracił kilka miejsc. W rezultacie obydwa samochody wypadły z punktowanej ósemki. Potem obsługa w depo miała problemy z podłączeniem przewodu pompy podczas drugiego pit stopu Roberta. W końcu wygrzebaliśmy się z tych kłopotów. Nick, jego inżynier wozu i nasi taktycy na dwa okrążenia przed końcem wyścigu podjęli właściwą decyzję o zmianie opon na deszczowe. Dziewiąte podium zespołu w połączeniu z szóstym miejscem Roberta dało nam 9 punktów. Na pięć wyścigów przed końcem mamy 105 puntów, o cztery więcej, niż zdobyliśmy w całym sezonie 2007.

- To był najbardziej zdumiewający wyścig, jaki przeżyłem - stwierdził Willy Rampf. - Na dwa okrążenia przed metą wszystko wyglądało całkiem normalnie, ale potem zaczęło padać i sytuacja zmieniła się dramatycznie. Nick powiedział przez radio, że chce zmienić opony. On był pierwszym kierowcą, który podjął taką decyzję. Ekipa w depo błyskawicznie zareagowała i od tego momentu Nick był najszybszy na torze i zyskał wiele miejsc, ostatecznie finiszując w trójce. W przypadku Roberta, źle nam poszło w trakcie drugiego pit stopu. Mieliśmy problem podczas tankowania, który kosztował nas kilka pozycji. Ogólnie jednak jest to bardzo dobry wynik dla naszego teamu. Znowu mamy podium i zdobyliśmy dzisiaj 9 punktów.

Źródło  www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.Fot. BMW

Do góry
/userfiles/image/galerie/Sport_samochodowy_2008/Formula_1/kubica_stronka_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska