Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Rajd Rzeszowski po raz drugi dla Grzyba

Rajd Rzeszowski po raz drugi dla Grzyba

Z dnia: 2009-08-10

Grzegorz Grzyb i Przemek Mazur drugi raz z rzędu wygrali Rajd Rzeszowski. Po przesiadce do Peugeota, Grzyb wyprzedził o 19,9 sekundy Tomasza Kuchara, o 33,9 sekundy Kajetana Kajetanowicza. W drugim dniu rajdu, 15 punktów przypadło Bryanowi Bouffierowi, który zostawił za sobą Leszka Kuzaja (+21,7) i Tomasza Kuchara (+34,5). W punktacji RSMP prowadzi Bouffier przed Kucharem (-2) i Michałem Sołowowem (-22). W mistrzostwach Słowacji nadal lideruje Jozef Beres junior, ale Grzegorz Grzyb zbliżył się na 7 punktów do kierowcy Styllex Motorsport.

- To naprawdę niesamowite uczucie! - powiedział Grzegorz Grzyb. - Dzisiaj mieliśmy ciężkie zadanie od pierwszego oesu. Mieliśmy świadomość, że raz w roku startujemy u nas w kraju. W zeszłym roku tym jednym startem udało nam się pokazać z dobrej strony – wygraliśmy. Dzisiaj od rana mieliśmy jeden cel – być tu na mecie, być na pierwszym miejscu. Z każdym kilometrem było naprawdę coraz trudniej, zamiast coraz łatwiej. Cały czas zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy na tyle szybcy i na tyle jedziemy ostrożnie, że powinniśmy dowieźć to pierwsze miejsce, ale ciężko się tak jedzie, jak się nie jedzie swoim tempem, patrzy się na wszystko dookoła, zwraca się uwagę, żeby nie przyciąć, nie uderzyć, nie dotknąć czegoś. No, ale teraz jesteśmy strasznie zadowoleni, ogromnie zmęczeni, bo naprawdę ogrom pracy włożyliśmy w ten rajd. Aż brak mi słów...

- Fantastycznie! - stwierdził Tomasz Kuchar. - Wywożę najwięcej punktów właśnie z Rzeszowa. Są tylko i wyłącznie powody do tego, żeby się cieszyć, aczkolwiek mieliśmy różne dziwne przygody. Wczoraj ten odwołany odcinek, kiedy nadano nam czas o 30 kilka sekund gorszy, chociaż w ogóle nie przejechałem oesu. Bardzo krzywdzące, no ale cóż... Takie podjęto decyzje i po prostu akceptujemy to jako zespół.

- Nie było łatwo, nawet tutaj w Polsce, wygrać z takimi zawodnikami, jak Beres czy Grzyb, przy czym Grzyb jechał u siebie – przyznał Kajetan Kajetanowicz, triumfator 6 rundy mistrzostw Słowacji. - To nie od nas zależy czy pojedziemy jeszcze w mistrzostwach Słowacji. Bardzo byśmy chcieli, ale niestety, mamy wszechobecny kryzys i tych pieniędzy nie ma za dużo.

- Siedmiu zawodników jechało naprawdę ekstremalnie szybko, a myśmy dwa razy wypadli z drogi, więc myślę, że czwarte miejsce też jest OK – powiedział Michał Sołowow.

- Trasa jest po prostu przefantastyczna – ocenił Maciek Oleksowicz. - Jest naprawdę dużo zakrętów, jest śliski asfalt, jest co robić. Poza tym było sucho w tym roku, a to jest coś, co też mi bardzo pasuje. No i wszystko się tak dobrze złożyło, że jest naprawdę fajne miejsce.

- Wczoraj miałem wakacje – przyznał Bryan Bouffier. - W czwartek popełniłem błąd na odcinku testowym i wczorajszy dzień był dla mnie trudny. Wydawało się, że mój tytuł ucieka. W końcu dzisiaj uzyskaliśmy parę interesujących czasów i pokazaliśmy, że nadal jesteśmy szybcy. Nie jest łatwo rozpoczynać rajd w połowie, bo inni wpadli już w rytm, ale mieliśmy dużo zabawy. Rajd był dla nas trochę krótki, jednak nadal prowadzimy w mistrzostwach. Mamy tylko dwa punkty przewagi nad Tomkiem. Myślę, że pozostała część sezonu będzie bardzo ciekawa.

- Jestem zadowolony – oświadczył Leszek Kuzaj. - Wyobraźcie sobie, po tylu latach dwa dni zakończyłem tu na mecie. Wczoraj złapaliśmy kapcia na początku pierwszego oesu, ale to widocznie fatum Rajdu Rzeszowskiego w mojej głowie. Drugi dzień - OK. Bryan był za szybki dzisiaj dla mnie. Nie ma co ukrywać, jechał fantastycznie. Nie byłem w stanie go ugryźć. Musiałbym stawać na rzęsach, żeby się z nim zrównać.

W rundzie Pucharu Polski triumfował Jarosław Szeja. Za liderem punktacji sklasyfikowano Michała Elżbieciaka i Wojciecha Chuchałę.

PUNKTACJA RSMP
1. Bouffier 97, 2. Kuchar 95, 3. Sołowow 75, 4. Kajetanowicz 71, 5. Kuzaj 67, 6. Oleksowicz 31, 7. Grzyb 24, 8. Bębenek 23, 9. Czopik 22, 10. Staniszewski 19.

PUNKTACJA MISTRZOSTW SŁOWACJI
1. Beres 127, 2. Grzyb 120, 3. Drotar 103, 4. Hadik 78, 5. Rzeźnik 70, 6. Bełtowski 59, 7. Kajetanowicz 55, 8. Landa 54, 9. Pech 30, Spitzmüller 30.

ZOBACZ WYNIKI

Fot. www.rufa-sport.sk

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajdy rajd RSMP RPP Karpackie 18. Rajd Rzeszowski Grzegorz Grzyb

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/Rajdy/Grzyb_Rzeszowski_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska