Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Rajd Kierowców Niepełnosprawnych ?Integracyjny Most?

Rajd Kierowców Niepełnosprawnych ?Integracyjny Most?

Z dnia: 2008-10-17

Rajd Kierowców Niepełnosprawnych

„Integracyjny Most” 

08 listopada 2008, Puławy

Już po raz czternasty Automobilklub Rzemieślnik jest organizatorem Rajdu „Integracyjny Most” dla kierowców niepełnosprawnych, który odbędzie się 08 listopada br. w Puławach. Przez kolejne sezony impreza pozyskała sobie spore grono sympatyków. Stali goście od lat figurują również na liście startowej. Kolejne edycje „Mostu” to okazja do sprawdzenia własnych możliwości, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy w gronie starych i nowo pozyskanych przyjaciół.

Kilka słów o historii imprezy: Pierwszy Rajd dla kierowców niepełnosprawnych został zorganizowany przez Automobilklub Rzemieślnik w roku 1994, na terenie województwa suwalskiego. Bazą rajdu był rynek Olecka, a trasa przebiegała miedzy innymi przez miejscowość Stańczyki. Znajdujące się tam, pozostałe po Niemcach, gigantyczne wiadukty – element nigdy nie powstałej autostrady, znalazły zaszczytne miejsce w nazwie imprezy, zawody okrzyknięto dwuznacznie „Suwalskim Mostem”. Dwa lata później, kiedy impreza została przeniesiona w okolice Warszawy nazwę zmieniono na „Integracyjny Most” i tak już pozostało. Od czterech lat trasa rajdu przebiega w malowniczych okolicach Puław i Kazimierza Dolnego.

Obecnie w „Integracyjnym Moście” bierze udział około czterdziestu załóg. Warunkiem uczestnictwa jest I, lub II Grupa Inwalidztwa kierowcy, pozostałe zasady są dokładnie takie jak w Rajdach Popularnych (Konkursowa Jazda Samochodem – dla kierowców chcących ubiegać się o licencję rajdową). Również trasa i poziom trudności prób nie odbiega od zawodów KJS. Zawodnicy pomimo fizycznych utrudnień świetnie sobie radzą za kierownicą, a wielokrotny zwycięzca Eugeniusz Błaszczak od kilku sezonów startuje również w imprezach KJS okręgu warszawskiego.

Więcej informacji na   www.rallycross.pl

Do pobrania  Regulamin imprezy

                   Formularz zgłoszenia

Do góry
/userfiles/image/galerie/Sport_samochodowy_2008/rajdy/Integracyjny_Most/integracyjny_most_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska