Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Puchar Polski FMX Skillz Up Cup przenosi się na południe

Puchar Polski FMX Skillz Up Cup przenosi się na południe

Z dnia: 2011-07-20

Po dwóch pierwszych etapach zawodów w Kwidzynie i w Zielonej Górze, Skillz Up Cup przenosi się na południe Polski. Już 30 lipca zawodnicy zmierzą się w kolejnej rundzie, tym razem w Tymbarku. Widzowie powinni przygotować się na sporą dawkę adrenaliny i niesamowite widowisko sportowe.

Liderem rozgrywek jest Bartek Ogłaza, który wygrał obydwie dotychczasowe rundy zawodów. W Zielonej Górze Bartek „wyskakał” sobie również pierwszy w historii naszego kraju tytuł Mistrza Polski we Freestyle Motocrossie. Po piętach depcze mu Artur Puzio, który dwukrotnie uplasował się za liderem generalki. Artur został również Wicemistrzem Polski w FMX. Obaj zawodnicy pewnie idą do przodu, co jednak nie oznacza, że nie mają silnej konkurencji.

Pod koniec czerwca do startów wrócił Michał Daciuk i tylko popełniony przez niego błąd w finale uniemożliwił mu wskoczenie na podium w Zielonej Górze. Z problemami zmagał się również startujący przed swoją publicznością Piotr Potaczało. „Działo” ma w swoim repertuarze Backflipa, który może pokrzyżować plany innym zawodnikom. Nie można też zapominać o Darku Kłopocie, który potrafi sprawić rywalom niemiłą niespodziankę, ani o Damianie Czudaku, który na bieżąco dopracowuje swoje najnowsze tricki. Jedno jest pewne, rywalizacja będzie zacięta.

Poza konkursem Freestyle, zawodnicy powalczą w widowiskowych konkurencjach na największe wychylenie motocykla w powietrzu – „Inter Motors Best Whip” oraz na najlepszy trick – „otoMotoBest Trick”, której inicjatorem są otoMoto.pl i moto.allegro.pl – serwisy sponsorujące Skillz Up Cup.

Ponadto organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje – po zawodach na widzów czeka zabawa podczas koncertów zespołów Fun Fire oraz Oddziału Zamkniętego.

Początek imprezy o godzinie 17.00 – wstęp na zawody jest bezpłatny.

Patronat nad zawodami objęli Wójt Gminy Tymbark oraz Starosta Powiatu Limanowskiego.

Klasyfikacja generalna po dwóch pierwszych rundach Skillz Up Cup:

1.    Bartek Ogłaza 40 pkt

2.    Artur Puzio 36 pkt

3.    Darek Kłopot 28 pkt

4.    Piotr Potaczało 26 pkt

5.    Damian Czudak 26 pkt

6.    Michał Daciuk 14 pkt

 

Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronie www.skillzup.pl i na profilu www.facebook.pl/skillzupcup

Sponsorami i partnerami imprezy są:

Sponsor prezentujący Skillz Up Cup: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO

Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, GO PRO

Sponsorzy uzupełniający: Sponsorzy nagród: JANSPORT, EAT MY DIRT

Patronat medialny: EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚWIAT MOTOCYKLI, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, LIMANOWALIVE.PL

Organizatorzy: „FLOW” BESKIDZKI KLUB FREESTYLE’OWO MOTOCROSSOWY, AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVILFMX, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY  

Słowa kluczowe: skillz up freestyle fmx

Do góry
/userfiles/2011-grafika/motocykle/motocross/Skillz_Up_Cup_Tymbark_plakat_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska