Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Puchar MACEC 2011 w Trialu zakończony

Puchar MACEC 2011 w Trialu zakończony

Z dnia: 2011-08-17

W ostatnią sobotę i niedzielę, 13 i 14 sierpnia rozegrano dwie ostatnie rundy Pucharu MACEC w Trialu. Zawody odbyły się w miejscowości Kysak na Słowacji. Pogoda była znakomita, trasa przygotowana bardzo dobrze a o wyniki postarali się sami zawodnicy. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Słowacji i udział w nich wzięło: w pierwszym dniu 22  a w drugim 25 zawodników. Polacy w sile 12-tu stanowili blisko połowę stawki zawodników, ale wystarczyło to aby zająć prawie wszystkie miejsca na „pudle”.

W grupie „A” jedynie najlepszy zawodnik słowacki Vlado Kothay przedzielił naszych zawodników natomiast w grupie „B” wszystkie trzy pierwsze miejsca należały do nas.
Pierwszy dzień, w grupie „A” zakończył się zwycięstwem Vlado Kothay przed Gabrielem Marcinów i Michałem Łukaszczyk natomiast w grupie „B” zwyciężył Przemysław Kaczmarczyk przed Jakubem Łukaszczyk i Tomaszem Kuzak.

W drugim dniu Gabriel Marcinów pojechał bardzo dobrze i wygrał grupę „A”, na drugim miejscu uplasował się Vlado Kothay a trzeci był Konrad Legutko. W grupie „B” pierwsze miejsce zajął Jakub Łukaszczyk, drugi był Oskar Kaczmarczyk a trzeci Tomasz Kuzak.
Na uwagę zasługuje również bardzo dobry wynik Bogusława Sięki, który w obu dniach wygrał grupę „C” w Mistrzostwach Słowacji.

Tak dobre wyniki zapewniły naszym zawodnikom sukces w klasyfikacji końcowej Pucharu MACEC .

I tak w grupie „A” złoty medal odebrał Gabriel Marcinów, srebrny Konrad Legutko a brązowy Vlado Kothay natomiast w grupie „B” złoto otrzymał Jakub Łukaszczyk, srebro Przemysław Kaczmarczyk a brąz Tomasz Hajduk.

Dodać wypada, że oprócz Tomków, Hajduka i Kuzaka z KKCiM „Smok” Kraków pozostali Polacy to reprezentanci AMK „Gorce” Nowy Targ.
Można powiedzieć, że kolejny sezon w Pucharze MACEC należy do Polaków.


W załączniku kilka zdjęć z zawodów.
Wyniki Pucharu MACEC na stronie www.pzm.pl  

Przewodniczący Podkomisji Trial
Andrzej Wyrwich  

Zdjęcia

 

Słowa kluczowe: trial macec

Do góry
/userfiles/2011-grafika/motocykle/macec/kysak_rot_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska