Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Porizek zwycięzcą Rally Pribram. 3. Runda RMPST

Porizek zwycięzcą Rally Pribram. 3. Runda RMPST

Z dnia: 2010-08-03

Zdenek Porizek w BMW X5 zwyciężył w Rally Pribram i został nowym liderem Mistrzostw Polski Cross Country. Drugi na mecie ze stratą zaledwie 3,3 sekundy pojawił się Jiri Pribil w Nissanie King Cab. Trzeci, a zarazem najlepszy z Polaków był Włodzimierz Grajek, któremu do lidera zabrakło (+5’05”)

W klasie T2 najlepszy okazał się Jan Ulrich ( Nissan Pick-up), wyprzedził o 55,7 sekundy debiutującego Zbigniewa Więcławka, który stracił pozycję lidera po otrzymaniu 2 minutowej kary za spóźnienie na Punkt Kontroli Czasu. Najniższe miejsce podium przypadło Grzegorzowi Szwagrzykowi (+2’29”6)

W kategorii TH najlepszy był Robert Łyżwa, a w Quadach najwyższą lokatę zajał Josef Machacek, który wyprzedził Tomasa Kubiena I Józefa Sykore.

Trzecia eliminacja Mistrzostw Polski odbyła się w czeskim Pribramie i była jednocześnie Mistrzostwami Czech i Słowacji oraz rundą Pucharu FIA CEZ. Po 12 odcnikach specjalnych podzielonych na cztery sekcje, z czego dwie ostatnie poprowadzone w odwrotnym kierunku, na mecie rajdu sklasyfikowano 10 samochodów i 6 quadów. Trasa pomimo krótkiego dystansu (90 kilometrów oesowcyh) była bardzo wymagająca. Z powodu awarii wycofali się Viktor Chytka, Marcin Kruszewicz, Josef Kakrda i Marek Janaszkiewicz.

Kolejna runda Mistrzostw Polski i FIA CEZ w Cross Country - Baja Poland, odbędzie się w 3 września w Szczecinie.
 

Foto: Paweł Rosłon

Słowa kluczowe: RMPST

Do góry
/userfiles/2010-grafika/Samochody/terenowe/Pribram_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska