Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Polskie załogi na mecie Rally 1000 Miglia

Polskie załogi na mecie Rally 1000 Miglia

Z dnia: 2010-04-26

Paolo Andreucci po raz czwarty wygrał Rally Mille Miglia, powtarzając sukces z 2000, 2006 i 2008 roku. Toskańczyk najszybciej przejechał tyko pierwszy odcinek specjalny, po czym kontrolował sytuację do końca rajdu. Luca Rossetti, drugi ze stratą 45 sekund, zdobył dzisiaj 25 punktów w mistrzostwach Europy. Następny w wynikach, Renato Travaglia odniósł cztery oesowe zwycięstwa, a na przedostatniej próbie złapał kapcia.

Giandomenico Basso spadł na czwarte miejsce po przebiciu lewej przedniej opony i zmianie koła na Cavallino 2. Punto nie przejechało końcowego Tremosine, przypuszczalnie z powodu uszkodzeń po kapciu. Na OS 14 zatrzymał się też Davide Di Benedetto.

Maciek Oleksowicz, 28 w końcowych wynikach, zajął 11 miejsce w rundzie mistrzostw Europy. Klasę A6 wygrał Massimiliano Corsini. Robert Kubica, najszybszy na Colle San Eusebio, Cavallino 2 i Tremosine 2, po ostatnim oesie awansował na na szóste miejsce, 39 w generalce. Tuż przed Kubicą widnieje w wynikach Jurij Protasow, pilotowany przez Łukasza Wrońskiego.

Fot. Dominik Kalamus

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajdy Maciej Oleksowicz Robert Kubica Rally 1000 Miglia Mistrzostwa Europy ERC

Do góry
/userfiles/2010-grafika/Samochody/zagraniczne/Oleksowicz_1000_Miglia_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska