Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Polacy w Mistrzostwach Europy w Motocrossie w Holandii

Polacy w Mistrzostwach Europy w Motocrossie w Holandii

Z dnia: 2009-06-29

W miniony weekend odbyły się kolejne rundy Mistrzostw Europy w Motocrossie w klasach EMX 65, EMX 85 oraz EMX 2 Junior. W zawodach wystartowali polscy zawodnicy - Kamil Osieleniec, Maciej Więckowski, Szymon Staszkiewicz, Łukasz Lonka, Gabriel Chętnicki, Bartosz Piątek, Filip Więckowski, Patryk Zdunek oraz Kamil Wawer.
W pierwszym wyścigu klasy EMX 65 dwóch Polaków wywalczyło miejsca w punktowanej dwudziestce. Gabriel Chętnicki ukończył pierwszy bieg na 15 miejscu, a Kamil Osieleniec był 19. Niestety w drugim wyścigu żaden z Polaków nie zmieścił się w dwudziestce. Niestety w obydwu wyścigach w klasie EMX 85 Polacy nie zdobyli punktów.
W klasie EMX 2 Junior, bardzo mocno obsadzonej przez holenderskich zawodników, Łukasz Lonka osiągnął 9 i 5 pozycję. Łukasz w tym sezonie nie startuje w pełnym cyklu Mistrzostw Europy a jedynie w wybranych rundach. Dominację Holendrów na ojczystej ziemi najlepiej oddaje fakt, iż w pierwszym wyścigu klasy Junior pierwsze 6 pozycji należało do gospodarzy. Nawet lider klasyfikacji sezonu ME, Estończyk Pritt Ratsep, nie dał rady gospodarzom i zajął w obydwu wyścigach 7 miejsce.
MS

Słowa kluczowe: MX ME Motocross Łukasz Lonka

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Motocross/lonka_rota(1)_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska