Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Podzielili się zwycięstwami

Podzielili się zwycięstwami

Z dnia: 2011-02-21

Liderujący w Rajdzie Lotos Baltic Cup po pierwszej niedzielnej pętli, Kajetan Kajetanowicz utrzymał prowadzenie do mety, triumfując w pierwszej rundzie Platinum RSMP. Przebita opona na próbie nr 11 sprawiła, że w klasyfikacji drugiego dnia „Kajto” spadł za Michała Bębenka.

Liderzy Rajdu Lotos Baltic Cup rozpoczęli finałową pętlę zawodów od oesowego zwycięstwa. Duet reprezentujący barwy Lotos Dynamic Rally Team na próbie Przodkowo osiągnął czas o 1,8 sekundy lepszy od wyniku Michała Sołowowa i o 5,7 sekundy lepszy od czasu Michała Bębenka. Następny w kolejności oes Kartuzy to pech Kajetanowicza - lider rajdu przebił oponę i, tracąc 26,3 sekundy do najszybszego Michała Bębenka, zajął dopiero piąte miejsce, co spowodowało spadek kierowcy Subaru na drugie miejsca w klasyfikacji drugiego dnia. Tymczasem trzecim wynikiem błysnął uczący się czteronapędowego auta Wojciech Chuchała. 12. i ostatni odcinek specjalny zawodów na swoje konto zapisał Bębenek, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji drugiego dnia, wyprzedzając Kajetanowicza (+3.1) i Zbigniewa Staniszewskiego (+24.4). W łącznej klasyfikacji rajdu triumfowała załoga Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran, drugą lokatę zajęli Michał i Grzegorz Bębenkowie (+36.7), a skład podium uzupełnili Michał Sołowow i Maciej Baran (+2:13.0), którzy utrzymali pozycję mimo przebicia opony na ostatniej próbie sportowej.

W grupie R, a tym samym wśród aut przednionapędowych, zwyciężył wiodący prym od początku zmagań Jan Chmielewski, który w pokonanym polu pozostawił Szymona Kornickiego (+2:13.3) i Tomasza Gryca (+3:29.5). W grupie samochodów historycznych HR na pierwszym miejscy uplasował się (17. w klasyfikacji generalnej) Krzysztof Szymański.

Pop pierwszej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na czele punktacji znajdują się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (39 pkt.), którzy wyprzedzają braci Michała i Grzegorza Bębenków (37 pkt.) oraz Michała Sołowowa z Maciejem Baranem (31 pkt.).

Fot. www.kajto.pl

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/RSMP/Lotos_Kajto_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska