Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Podium i awans w generalce Pawał Dytki w Mistrzostwa Europy

Podium i awans w generalce Pawał Dytki w Mistrzostwa Europy

Z dnia: 2011-06-14

Drugie miejsce na podium i awans na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy w wyścigach górskich wywalczył Paweł Dytko z zespołu EKO Racing podczas szóstej eliminacji cyklu rozgrywanej w czeskim Sternberku.

Paweł Dytko – „Za nami kolejne bardzo fajne zawody z atmosferą przypominającą krajowe wyścigi górskie. Wielu kibiców z Polski dodawało kolorytu tej imprezie a ich doping mobilizował mnie do jeszcze szybszej jazdy. Po sobotnich treningach zajmowałem 2-gie miejsce w grupie N i do niedzielnych zawodów przystępowaliśmy z ogromnym optymizmem. Pierwszy podjazd wyścigowy pojechaliśmy przy słonecznej pogodzie, ale na starcie popełniłem drobny błąd. Samochód zdusiło, przez co straciłem cenne ułamki sekundy. Przed drugim podjazdem mocno się rozpadało i wtedy postanowiłem zaatakować. Udało mi się wykręcić drugi czas ale niestety, suma podjazdów uplasowała mnie na trzeciej pozycji ze stratą 0,9 sekundy do Dusana Borkovica”.

Zawody po raz kolejny wygrał Ales Prek ze Słowenii. Po wyścigu, podczas szczegółowych badań technicznych okazało się, że Mitsubishi Lancer Dusana miał zamontowane części niezgodne z homologacją i zawodnik został zdyskwalifikowany.

Następne zawody odbędą się pod koniec czerwca w Trento we włoskich Alpach.
 

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/GSMP/zagraniczne/Dytko_EHC_Sternberk_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska