Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Pierwsze punkty Roberta Kubicy w sezonie 2009

Pierwsze punkty Roberta Kubicy w sezonie 2009

Z dnia: 2009-06-08

Jenson Button odniósł w Istanbul Park szóste zwycięstwo w sezonie, czwarte z rzędu. Po pierwszej w tym roku, awarii samochodu Brawna, która dotknęła Rubensa Barrichello (skarżył się przez radio na brak 7 biegu), przewaga Jensona nad kolegą z teamu wzrosła do 26 punktów. Posiadacz pole position, Sebastian Vettel popełnił błąd na pierwszym okrążeniu, został wyprzedzony przez Buttona i pojechał na trzy stopy, przegrywając drugie miejsce o 0,7 sekundy z Markiem Webberem. Kolejne pozycje przypadły Jarno Trullemu, Nico Rosbergowi i Felipe Massie.

Robert Kubica zyskał dwa miejsca na pierwszym okrążeniu. Pojechał na dwa stopy i finiszował na siódmej pozycji, wygrywając o 0,7 sekundy pojedynek z Timo Glockiem. Pierwsze dwa punkty w sezonie lokują Roberta na 15 miejscu w mistrzostwach. Nick Heidfeld zajął 11 lokatę w Grand Prix Turcji.

- Dobrze, że w końcu zdobyłem punkty - mówił Robert Kubica po siódmym miejscu w Grand Prix Turcji - Myślę, że pojechałem dzisiaj dobrze. Tempo było dobre i nie popełniłem żadnych błędów. To był bardzo ciężki wyścig i niemal przez cały czas miałem kogoś tuż za sobą. Najmniejszy błąd kosztowałby utratę miejsca. Bardzo trudno było utrzymać tempo, siódme miejsce oznacza jednak oczywisty krok naprzód. Teraz musimy z tą samą szybkością kontynuować prace rozwojowe nad samochodem.

- Dla nas był to emocjonujący wyścig od startu do flagi w szachownicę - powiedział Mario Theissen. - Ruszając z P10, Robert wywalczył siódme miejsce i zasłużył na dwa punkty za swoje wielkie zaangażowanie. W początkowej fazie nasze samochody nie były wystarczająco szybkie, żeby zyskać teren w porównaniu z rywalami. Dopiero po 40 okrążeniach nasi kierowcy mogli uzyskiwać czasy, których oczekiwaliśmy. Nick stracił wiele miejsc zaraz po starcie i nie mógł powalczyć o punkty. Wniosek z tego weekendu: nasz samochód był dzisiaj wystarczająco szybki, żeby zdobyć punkty dzięki naszym własnym osiągom. To jest baza, na której przygotujemy następne kroki rozwojowe.

- Dla naszego teamu dzisiejszy wyścig był naprawdę ekscytujący - oświadczył Willy Rampf. - Okazało się, że zastosowaliśmy właściwą taktykę - i Robert zdołał wykorzystać potencjał samochodu. Nagrodę stanowiły dwa punkty w mistrzostwach świata. Dla Nicka ściganie zakończyło się praktycznie zaraz po starcie. Mimo pozytywnych rezultatów nie ma powodów do zwalniania. Musimy szybko robić postępy, żeby zbliżyć się do czołowych teamów. Dzisiaj wieczorem będziemy jednak szczęśliwi ze zdobytych punktów.

 ZOBACZ WYNIKI

Fot. BMW

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: Formuła 1 Robert Kubica GP Turcji

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/F1/Kubica_gp_Turcji_str1_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska