Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Paweł Dytko rusza na podbój Europy

Paweł Dytko rusza na podbój Europy

Z dnia: 2011-03-28

 Pełny cykl Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich – to główny cel Pawła Dytko w sezonie 2011. Nyski kierowca zasiądzie za kierownicą Mitsubishi Lancera Evolution X, w specyfikacji Production Cars.

Paweł Dytko – cieszę się, że udało się zrealizować plan do którego dojrzewałem ostatnich kilka lat. Mam nadzieję, że doświadczenie nabyte przez kilkanaście lat moich startów w rajdach i wyścigach górskich w Polsce zaprocentują na europejskich trasach. Do tej pory miałem tylko raz okazję wystartować w Mistrzostwach Europy – było to w Szwajcarii w 2005 roku. Udało mi się wtedy wygrać i mam bardzo dobre wspomnienia także jeśli chodzi o organizację i specyfikę tych mistrzostw.  

 

Tradycyjnie już wystartuję Mitsubishi Lancerem Evolution X przygotowanym w najnowszej specyfikacji grupy N przez naszą stajnię Dytko Sport. Mam nadzieję, że tym samochodem uda mi się powalczyć w kategorii tak zwanych samochodów z dachem.

Sezon 2011 to 13 eliminacji rozgrywanych głównie w środkowej i południowej Europie. Niestety w Polsce nie ma jeszcze zawodów tej rangi i dlatego odpuścimy w tym roku krajowe rozgrywki. Klasyfikacja Mistrzostw Europy jest tak skonstruowana, że oprócz walki z kierowcami w grupie N, będę także konkurował w punktacji ze zwycięzcami innych grup, co dodatkowo podnosi poziom rywalizacji.

Nasz pierwszy start to wyścig na przełęcz Col St. Pierre w południowej Francji 16 i 17 kwietnia.

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/GSMP/Dytko_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska