Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Passa Nowocienia przerwana

Passa Nowocienia przerwana

Z dnia: 2011-09-05

Na trzy rundy przed końcem sezonu Mariusz Nowocień z Bartłomiejem Jakubowskim zdobywają Rajdowy Puchar Polski 2011 w klasyfikacji generalnej. Ich jedyny konkurent posiadający matematyczne szanse na walkę o zwycięstwo - Raczkowski - został na trzeciej próbie dzisiejszego dnia.

Nowocień wygrał cztery rundy w tym sezonie: Dolnośląski (runda 7), Rzeszowski (6), Karkonoski (5), Mazowiecki (4). Podczas Świdnickiego był dwukrotnie drugi: 2 i 3 runda. W klasyfikacji sezonowej liczy się sześć najlepszych wyników.

Nowocień po wygraniu sobotniej rundy ma 78 punktów, a jego jedyny, matematyczny rywal - Radosław Raczkowski - jeśli nawet wygrałby ostatnie trzy rundy - Wisłę, Zamkowy i Barbórkę Cieszyńską to może zdobyć tylko 77 punktów.

Byłoby to 10 punktów za Rajd Lotos Baltic Cup, 12 za Karkonoski i 10 za pierwszą rundę w Kłodzku + 45 za przypuszczane wygranie ostatnich trzech rund.

Jerzy Tomaszczyk pilotowany przez Łukasza Włocha zwyciężył w 8. rundzie Rajdowego Pucharu Polski, przerywając tym samym passę zwycięstw Nowocienia. Kierowca dojrzałej już Hondy Civic VTI pokonał o 7,5 sekundy reprezentantów młodszego pokolenia hond - Kubata z Kozdroniem. Jako trzeci metę osiągnął Świątecki z Miklaszewskim.

Tomaszczyk prowadził już po pierwszej pętli niedzielnej rundy. Wygrał pierwszy odcinek, na drugim był drugi, a na trzecim... trzeci. Podczas drugiej pętli oddał tylko środkową Dębowinę, wygrywając pierwszy i ostatni odcinek.

Z rajdu przed drugą pętlą wycofał się Nowocień, otrzymując wcześniej 4min kary za wcześniejszy wjazd na Punkt Kontroli Czasu. Przed tymi wydarzeniami z rajdu odpadł jednak Raczkowski, który w ten sposób umożliwił Nowocieniowi świętowanie ze zdobycia Pucharu Polski już dzisiaj.

Źródło: www.rajdowypuchar.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Foto: Łukasz Iwaniak www.MEDIAFORYOU.pl

Słowa kluczowe: rpp rajdowy puchar polski Nowocień Jakubowski Tomaszczyk

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/RPP/Nowocien_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska