Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Ostatnia runda WSMP w sezonie 2008

Ostatnia runda WSMP w sezonie 2008

Z dnia: 2008-10-01

W pierwszą sobotę października zapraszamy pasjonatów motoryzacji na Tor "Poznań" na X rundę WSMP, V rundę DSMP oraz V rundę Pucharu KIA Lotos Cup i Cee'd Lotos Cup.


Ostatni raz w tym sezonie zawodnicy sportu samochodowego walczyć będą o punkty, a że nie we wszystkich klasach karty zostały rozdane, spodziewać się więc można ostrej walki i sporych wyścigowych emocji.


Po raz ostatni w tym roku na poznańskim torze pojawi się markowy Puchar Kia Picanto, którego finał zaplanowano na 24/25 października w Brnie. Miło nam jednak poinformować, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie młodych zawodników pucharem, kierownictwo Kia Motors Polska podjęło decyzję o kontynuacji markowych wyścigów w najmniejszym modelu tej marki również i w przyszłym roku. A w tym sezonie największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca ma zdecydowany lider klasyfikacji - Zbigniew Łacisz (SIGNUM SPORT Gliwice) – 307 pkt.. Pozostałe lokaty natomiast podzielone zostaną aż między pięciu kierowców. Walka więc z pewnością będzie niezwykle zacięta.


Ciekawie sytuacja punktowa wygląda również w debiutującym w tym roku Pucharze Kia Ceed. W tej chwili stawkę cee`d LOTOS Cup prowadzi Łukasz Błaszkowski (A. Wielkopolski) – 361 pkt., jednak spore szanse na końcowe zwycięstwo ma również Kamil Raczkowski (A. Rzemieślnik) – 359 pkt. i Andrzej Gasenko (A. Wielkopolski) – 313 pkt. Zawodnikom pozostały do końca sezonu 4 biegi, a najbliższe dwa juz w sobotę na Torze „Poznań”.
W ramach wyścigu DIV 4 zobaczymy zmagania klas; DIV 4 do 2000, DIV 4 do 3500 oraz DIV 4 pow. 3500. W klasie do 2000 ccm prowadzi Marcin KIWAK (A. Rzemieślnik) – 25 pkt., a za nim ze stratą jednego oczka plasuje się kolega klubowy Tomasz Gajewski, trzeci jest Cezary Ruszkowski – 14 pkt. W klasie do 3500 ccm rywali zdystansował Adam Gładysz (A. Kielecki/GŁADYSZ RACING), druga jest przedstawicielka płci pięknej – Karolina Czapka (A. Wielkopolski/KATREX KAROLINA AUTOSPORT), trzeci Marcin Gładysz (A. Kielecki).
Prym wśród Porsche GT 3 i Ferrari 360 GTC wiedzie Maciej Stańco (A. Kielecki FUCHS STAR MOTO RACING), prowadzący klasyfikację sezonu w DIV 4 pow. 3500 ccm. Drugi jest Mariusz Miękoś (A. Łódzki), a trzeci Enrico BUSCEMA (A. Wielkopolski NOSTRESS MOTOSPORT).


Kto zostanie Mistrzem Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski przekonamy się za parę dni, natomiast na rozstrzygnięcie tytułów w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski będziemy musieli poczekać do czeskiej rundy w Brnie. Obecnie w klasyfikacji generalnej dwa zespoły mają taką samą liczbę punktów: LUKAS MOTORSPORT 2 – 114 pkt oraz PACHURA MOTORSPORT 1 – też 114 pkt. Na trzeciej pozycji ze 104 pkt. znajduje się załoga NOSTRESS MOTORSPORT 1. Kto tym razem w ciągu trzygodzinnego wyścigu zrobi najwięcej okrążeń toru przekonają się wszyscy Ci, którzy przyjdą na Tor „Poznań” w najbliższą sobotę , aby po raz ostatni w tym roku obejrzeć wyścigi samochodowe.


Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę dla kibiców pieszych darmowy.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

Więcej informacji na  www.aw.poznan.pl

Fot.  www.aw.poznan.pl

Do góry
/userfiles/image/galerie/Sport_samochodowy_2008/wyscigi/alfa_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska