Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Oleksowicz w SWRC

Oleksowicz w SWRC

Z dnia: 2011-12-19

Znamy już plany zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR na przyszły sezon. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski wystartują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata samochodów S2000 (FIA Super 2000 World Rally Championship). Z całego kalendarza WRC FIA wyznacza osiem eliminacji zaliczających się do cyklu SWRC. Z tych ośmiu rajdów zespoły wybierają siedem, w których będą zdobywać punkty. Załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR wystartuje w następujących eliminacjach:

Rajd Szwecji – 9-12 lutego
Rajd Portugalii – 29 marca – 1 kwietnia
Rajd Nowej Zelandii – 22-24 czerwca
Rajd Finlandii – 2-5 sierpnia
Rajd Wielkiej Brytanii 13-16 września
Rajd Francji (Alzacja) – 4-7 października
Rajd Hiszpanii – 8-11 listopada


Fot. www.oleksowicz.pl

Maciej Oleksowicz:Za nami dwa sezony startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Nie udało nam się zdobyć podium, ale zrealizowaliśmy wiele innych celów. Przede wszystkim zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia. Jesteśmy gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i wystartować w przyszłym roku w cyklu SWRC. Kalendarz SWRC obejmuje bardzo ciekawe rajdy, z których większość rozgrywa się na szutrze, co bardzo nam odpowiada. Jest to nawierzchnia, na której czujemy się bardzo mocni. Wkrótce zostanie opublikowana lista wszystkich zawodników zgłoszonych do cyklu i wtedy będziemy mogli mówić o naszych szansach w tym sezonie. Z tego co wiemy konkurencja będzie jednak bardzo mocna, więc sezon z pewnością będzie niezwykle emocjonujący.

Podczas startów będą nas wspierali nasi dotychczasowi sponsorzy, a więc Castrol, TRW oraz MOTOINTEGRATOR. Najprawdopodobniej do zespołu dojdzie jeszcze kilku dodatkowych sponsorów.

Nadal będziemy korzystali z Forda Fiesty S2000, który po sezonie został kompletnie rozebrany i przechodzi gruntowny remont. W połowie stycznia samochód będzie już „jak nowy” i najprawdopodobniej wybierzemy się na pierwsze zimowe testy na Mazury. Samochód będzie nadal obsługiwany przez mój zespół FastForward.

Fot. www.oleksowicz.pl

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/RSMP/Zagraniczne/Oleksowicz_erc_158_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska