Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Obłucki goni mistrzów

Obłucki goni mistrzów

Z dnia: 2009-06-15

Bartek Obłucki znakomicie spisał się w rundzie Mistrzostw Świata Enduro rozegranej w ostatni weekend w Finlandii zajmując dwukrotnie pewną trzecią lokatę.

Bartek mimo niesprzyjających warunków w niedzielę pewnie zajął trzecie miejsce w klasie E2 w obydwu dniach Mistrzostw Świata. Zwycięzcą klasy tradycyjnie został Johnny Aubert, który w tym sezonie jeszcze nie zszedł z najwyższego stopnia podium i jest poza zasięgiem reszty stawki w klasie E2. Drugie miejsce na ojczystej ziemi wywalczył wielokrotny Mistrz Świata Juha Salminen, jadącego nowym motocyklem marki BMW. W klasyfikacji sezonu lideruje oczywiście Johnny Aubert, ale drugi jest Bartek a za nim ze stratą jednego punkta Salminen. Na półmetku mistrzostw sytuacja wygląda bardzo ciekawie i zapowiada się ostra walka o tytuł wicemistrzowski.

W klasie E1 podwójne zwycięstwo odniósł Mika Ahola, który również lideruje w klasyfikacji sezonu. Również w klasie E3 i klasie Junior zwyciężyli liderzy klasyfikacji Hiszpan Ivan Cervantes (E3) oraz jego rodak Oriol Mena (Junior).

Kolejna runda już za tydzień na Słowacji w miejscowości Puchov jedyne 130 km od polskiej granicy. Na Słowacji będziemy mogli oglądać również Michał Szustera, który gościnnie wystartuje w klasie E1.

MS

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Enduro/bartek_oblucki_22rota_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska