Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Motocross quadów w Olsztynie

Motocross quadów w Olsztynie

Z dnia: 2008-10-06

W pierwszą niedzielę października, na torze motocrossowym w Olsztynie, rozegrana została ostatnia, VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w motocrossie Quadów.
Zawody rozgrywane były w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Wokół toru można było dostrzec dużą liczbę kibiców. Na olsztyńskim torze pojawiło się 25 zawodników, w tym dwóch z Łotwy. Zawodnicy starający się o tytuły Mistrza Polski i miejsca na podium w pucharze PZM, walczyli do końca ponieważ do ostatniej rundy nie było jasne kto stanie na odpowiednich stopniach podium.
W Mistrzostwach Polski zawody wygrał Agros Neija (Łotwa), drugie i trzecie miejsce zajęli Piotr Majkowski i Grzegorz Brzozowski (obaj GAMK Gdańsk).
Mistrzem Polski został Grzegorz Brzozowski (GAMK Gdańsk), Wicemistrzem Polski Piotr Majkowski (GAMK Gdańsk), a tytuł II Wicemistrza Polski zdobył Damian Rajczyk (ATV Polska).
W Pucharze PZM Quadów zawody wygrał Paweł Bartkowiak (WKM Wschowa), 2 miejsce zajął Jakub Mienik (TNT Łomianki) i trzecie miejsce Krzysztof Kreczetkowski (WKM Wschowa)
Po 7-miu rundach w Pucharze PZM klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Krzysztof Kreczetkowski (WKM Wschowa) – 1 miejsce, Paweł Bartkowiak (WKM Wschowa) – 2 miejsce, Jakub Mienik (TNT Łomianki) – 3 miejsce.
Podczas zawodów w Olsztynie rozegrano również ostatnią VII rundę Mistrzostw Okręgu w motocrossie. Frekwencja wśród zawodników dopisała. W zawodach uczestniczyło 48 motocrossowców min. z: Lidzbarka Warm., Łowicza, Białegostoku, Lipna i Motoklubu Olsztyn. Zawodnicy walczyli o tytuł Mistrza Okręgu.