Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mocny start Bartka Obłuckiego w MŚ Enduro

Mocny start Bartka Obłuckiego w MŚ Enduro

Z dnia: 2009-03-23

W piątkowy wieczór po raz pierwszy w historii został rozegrany prolog. Promotor w celu uatrakcyjnienia rywalizacji w zawodach Enduro, wzorem rajdów samochodowych, postanowił wprowadzić krótki odcinek specjalny rozgrywany wieczorem w przeddzień tradycyjnego startu do imprezy. Odcinek, mimo iż przygotowany specjalnie dla kibiców jest mierzony i zaliczany do sobotniej rywalizacji.
Pierwsze zawody pokazały wstępny układ sił w nowym sezonie, jak zwykle faworyci nie zawiedli. W klasie E1 królował Mika Ahola, w E2 Johny Aubert a w E3 Ivan Cervantes. W Juniorach wygrał Hiszpan Oriol Mena. Wszyscy wymienieni wygrali obydwa dni zmagań. Zaskakuje jedynie słabsza forma powracającego na trasy MŚ za sprawą BMW wielokrotnego mistrza Świata klasy E3 Davida Knighta. „Knighter” w sobotę uplasował się dopiero na 6 miejscu a niedzielnych zmagań nie ukończył.


Polskich kibiców z pewnością ucieszy fakt, iż pomimo bardzo mocnej obsady w klasie E2 nasz jedyny zawodnik w cyklu MŚ Bartek Obłucki zanotował bardzo dobry start do nowego sezonu. W sobotnich zmaganiach pomimo słabszych czasów na pierwszych odcinkach ostatecznie zajął świetne 3 miejsce zostawiając w pobitym polu min. wielokrotnego Mistrza Świata Juhę Salminena. Bartek powiedział, że na piątkowym prologu popełnił błąd i stąd słabszy wynik (18 miejsce w klasie). W sobotę rano po korektach w ustawieniach zawieszenia złapał właściwy rytm jazdy i mocno zaatakował wygrywając przy okazji jeden z odcinków specjalnych. Niedziela nie była już tak udana. Początek dnia wyszedł bardzo dobrze ale później zdarzyło się kilka przygód na trasie i ostatecznie zajął 7 miejsce.


W klasyfikacji po 2 dniach zmagań Bartek ma na swoim koncie 34 punkty i traci do 3 w klasyfikacji francuza Rodriga Thaina jedynie 4 punkty. Juha Salminen jest 6 i traci do Bartka 3 punkty. Prowadzi Johnny Aubert z kompletem 50 punktów.


Następna odsłona zmagań na najwyższym światowy poziomie już w nadchodzący weekend w Hiszpanii.
M.S.

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Enduro/bartek_oblucki_11rota(1)_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska