Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mistrzostwa Świata Enduro we Francji

Mistrzostwa Świata Enduro we Francji

Z dnia: 2008-07-28

W dniach 26-27 lipca w Uzerche odbyła się kolejna, szósta już runda Mistrzostw Świata Maxxis Enduro.  Był to ostatni sprawdzian dla zawodników przed Mistrzostwami Świata Zespołów Narodowych tzw. „Sześciodniówką” rozgrywaną w tym roku w Serres w Grecji w dniach 1 – 6 września tego roku.

Na oczach tysięcy francuskich kibiców, pierwszego dnia zawodów, swoje pierwsze zwycięstwo w generalce zdobył były dwukrotny Mistrz Świata klasy MX1 Michael Pichon. Drugiego dnia motocrossowemu specjaliście nie poszło już tak dobrze, jak sam powiedział nie zdołał utrzymać koncentracji w trakcie dwóch dni ciężkich zmagań. Ostatecznie drugiego dnia nie dojechał do mety.

W klasie E1 W obu dniach tryumfował Ivan Cervantes przed Miką Ahola, drugiego dnia deklasując fińskiego zawodnika i zwyciężając z przewagą ponad 50 sekund.

W klasie E2 pierwszego dnia tryumfował wspomniany już Michael Pichon przed swoim rodakiem Johnny Aubertem oraz Juhą Salminenem. Drugie dnia wszystko już wróciło do normy i zwyciężył faworyt Juaha Salminen, dojeżdżając do mety przed dwoma Francuzami  - Johnny Aubert i Antoine Meo.

Klasa E3 został zdominowana przez francuskich zawodników. Pierwszego dnia zwyciężył Christophe Nambotin, a drugiego Sebastien Guillaume.

Natomiast klasę Junior w obu dniach zdominował Thomas Oldrati, zwyciężając pierwszego dnia ponad 1 min i 20 sek.

Nasz najlepszy zawodnik w tej niesłychanie wymagającej dyscyplinie sportu, Bartosz Obłucki, pierwszego dnia uplasował się na 9 pozycji, natomiast w niedzielę zameldował się  10 na mecie. Miejsca może nie zachwycają, ale biorąc pod uwagę przebytą ciężką kontuzję i niedużą liczbę przejechanych kilometrów w warunkach rajdowych nie jest tak źle. Tydzień wcześniej Bartek uplasował się na 6 i 7 pozycji podczas rund w Wielkiej Brytanii, gdzie startując z dalekiej pozycji musiał wyprzedzać wielu zawodników na Xtreme Teście, co niejednokrotnie sprawia dużo trudności na próbach przygotowanych na szerokość jednego motocykla. Jednak, jak sam zapewnia, Bartek jest w bardzo dobrym nastroju i już w tym tygodniu rozpoczyna treningi na nowym motocyklu – dwusuwowej Husqvarnie 300, którą wystartuje w tegorocznej „Sześciodniówce”. Wybiera się także na trzydniowy rajd do Meksyku żeby w warunkach rajdowych przetestować swoją nową broń. Trzymamy kciuki za Bartka przed zbliżającą się najbardziej wymagającą imprezą sezonu w greckim Serres.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki można znaleźć na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata – www. abc-wec.com

M.S.

Do góry
/userfiles/image/sport_motocyklowy/DSCF5307rota_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska