Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Trial w Bytomiu

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Trial w Bytomiu

Z dnia: 2009-06-01

W dniach 30-31.05.2009 r. Auto Moto Klub Gliwice zorganizował I i II rundę Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Konkursowej Jazdy Motocyklem Classic Trial.

Impreza odbyła się na terenie Dolomitów Sportowej Doliny w Bytomiu - Suchej Górze. W zawodach rangi Mistrzostw Polski wzięło udział 33 zawodników, w Pucharze Polski startowało 13 zawodników, a do KJM Classic zgłosiło się 3 zawodników. Łącznie 49 zawodników z 8 klubów. Każdego dnia zawodnicy startowali w strugach deszczu, metę zaś przekraczali przy słonecznej pogodzie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na trasie zawody obejrzało duże grono kibiców.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zwyciężył Józef Topór-Mądry (AMK Nowy Targ), drugie miejsce zajął Karol Ceremuga (KKCiM Smok Kraków), a na trzecim miejscu uplasował się Gabriel Marcinów (AMK Nowy Targ). Klubowo zwyciężył AMK Gorce Nowy Targ, zdobywając łącznie 504 punkty, 336 punktów klubowych zdobył KKCiM Smok Kraków zajmując drugie miejsce, a na trzecim miejscu z dorobkiem 114 punktów uplasowała się Sparta Wrocław.

W klasyfikacji Pucharu Polski w klasie Otwartej zwyciężył Krzysztof Korzeniak (KKCiM Smok Kraków), drugie miejsce Zbigniew Gołdyń (MKS Trial Ochotnica), trzecie miejsce Jacek Bartoszek (AMK Nowy Targ).

W Konkursowej Jeździe Motocyklem Classic zwyciężył Jacek Świder (MC Augsburg), kolejne miejsce na podium zajął Piotr Serek (Automobilklub Krakowski), natomiast trzecie Marcin Kubissa (KMGiM Bytom).

Zawodnicy na odcinkach obserwowanych zawzięcie rywalizowali o zdobycie najmniejszej ilości punktów karnych i do ostatniego odcinka trwała zażarta konkurencja o zwycięstwo w I i II rundzie Mistrzostw Polski Trial.

Na zakończenie zawodów wręczono puchary i dyplomy dla zwycięzców. Ponadto zawodnicy i organizatorzy gromkimi oklaskami i odśpiewaniem „100 lat” podziękowali Panu Lucjanowi Korszek za pełnienie przez 50 lat funkcji sędziowskich, w związku z jego oficjalnym oświadczeniem, że zawody w Bytomiu były ostatnimi zawodami na których pełnił funkcję Sędziego Głównego Zawodów.

Kolejne zawody Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną łącznie z Mistrzostwami Słowacji, odbędą się w dniach 4-5 lipca w miejscowości Bardejov na Słowacji.

MP i PP Trial Bytom 30-31.05.2009

 

MP i PP Trial w Bytomiu 30-31.05.2009

 

Słowa kluczowe: Trial Bytom

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Trial/MP_i_PP_Bytom/CIMG0054_cr_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska