Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mistrzostwa Europy w Motocrossie - 4 maja, Chernivtsi (Ukraina)

Mistrzostwa Europy w Motocrossie - 4 maja, Chernivtsi (Ukraina)

Z dnia: 2008-05-05

W ukraińskiej miejscowości Chernivtsi w dniu 4 maja odbyła się pierwsza runda Motocrossowych Mistrzostw Europy EMX Open oraz trzecia runda klasy EMX2 Junior. Opady deszczu przekroczyły wszelkie przyjęte średnie, ale nie miało to wpływu na frekwencję – tradycyjnie ukraińska publiczność dopisała.

W obu klasach bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy. W klasie Open w pierwszym biegu Arkadiusz Mańk zajął 10. lokatę, natomiast Karol Kędzierski był 11. W drugim biegu Maciej Zdunek zameldował się na 17. miejscu. Natomiast w klasie Junior w biegu pierwszym Łukasz Lonka zajął 10., a Jakub Piątek 13. lokatę . W biegu drugim Jakub Piątek podobnie jak w pierwszym biegu zajął 13. pozycję, natomiast wielką niespodziankę sprawił Łukasz Lonka, który pojawił się na mecie na znakomitym 3. miejscu. Po trzech rundach Łukasz w klasyfikacji łącznej klasy EMX2 Junior zajmuje 6. pozycję.

Następna runda mistrzostw dla obu klas odbędzie się w najbliższą niedzielę również na Ukrainie, na torze motocrossowym w Kijowie.