Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Michał Szuster bezkonkurencyjny w Opolu

Michał Szuster bezkonkurencyjny w Opolu

Z dnia: 2009-05-18

W miniony weekend najlepsi polscy motocykliści w rajdach enduro ponownie zawitali na Opolszczyznę. O mistrzowskie i pucharowe punkty walczono na trasie z Opola do Gogolina.
Zawodnicy kilka razy przemierzali trasę, którą stanowiła pętla o długości około 65 km. Obie próby zlokalizowane zostały na terenach powyrobiskowych kamienia wapiennego w Opolu i w Gogolinie. Start do rajdu nastąpił ze stadionu żużlowego, gdzie znajdowała się baza rajdu. Przed startem było nerwowo, ponieważ szef opolskiej drogówki zakwestionował brak odpowiedniego wyposażenia pojazdów rajdowych – brak lusterek i tablic rejestracyjnych. W wyniku policyjnej interwencji zainteresowani motocykliści szybko wykonali odpowiednie repliki oryginalnych tablic i rajd ruszył.
Zawodnikom w pierwszym dniu zawodów towarzyszył deszcz, a nazajutrz słońce. W mistrzostwach Polski klasą był Michał Szuster (Self Kielce), który dwukrotnie zwyciężał w swojej klasie oraz w klasyfikacji generalnej. Trasa rajdu była nadspodziewanie łatwa, a momentami wręcz nudna. Z nawiązką rekompensowały to dobrze przygotowane i trudne technicznie próby, które okazały się bardzo selektywne. Mnie w zupełności odpowiadał ich charakter, a ponieważ motocykl, tym razem spisywał się bez zarzutu, to praktycznie na każdej z prób zwiększałem przewagę nad konkurentami. Zawody w Opolu były bardzo dobrym przetarciem przed kolejną rundą mistrzostw Europy, jaka w ostatni weekend maja rozegrana zostanie w Tokod na Węgrzech. Tym bardziej cieszy mnie, że także pozostali zawodnicy tworzący „Yamaha Self Szuster Racing Team”, stawali na podium mistrzostw Polski. Marcin Frycz był w sobotę drugi, zaś w niedzielę pierwszy, zwyciężając w „generalce” klasy E2/E3, natomiast Grzesiek Chorodyński był dwukrotnie drugi w klasie weteran – powiedział na mecie rajdu w Opolu, Michał Szuster.
Zaciętą walkę pokazali zawodnicy w klasie Junior, gdzie o wyłonieniu zwycięzcy w poszczególnych rundach decydowały sekundy. Ostatecznie triumfował Jakub Strzelczyk z opolskiego HAWI Racing Team, który o sekundy pokonał Patryka Bielca z Novi Kielce i Michała Łukasika z KKM Kwidzyn. Ciekawa rywalizacja miała miejsce w klasie E2/E3, zakończona wygraną Marcina Frycza z CKM Cieszyn.
W quadach, w pierwszym dniu zawodów groźny wypadek miał Roman Eliasz (ATV Polska), którego zaraz po wyjeździe z próby test-cross, pokonała zbyt brawurowa jazda. Roman, to twardy zawodnik – po interwencji lekarskiej i wizycie w szpitalu zdecydował się wystartować się w drugim dniu zawodów i zajął drugie miejsce za Sławomirem Ulanem z ATV Polska.
W pucharze Polski świetny występ zaliczył Sebastian Baklarz (BKM Bielsko-Biała) oraz Andrzej Gruntowski (HAWI Racing Team), którzy dwukrotnie triumfowali w swoich
klasach E1 i E2/E3. Startujący w zawodach motocykliści chwalili organizację zawodów i przygotowane próby cross i enduro. – Wyrobiska są rewelacyjne – mówił Wojciech Rencz. – Ich przejechanie wymagało naprawdę wysokich umiejętności.
Tekst: Piotr Kumiec
Foto: MARIUSZ MATKOWSKI

MP i PP Enduro Opole

 

Słowa kluczowe: Enduro MP Puchar Polski Opole

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Enduro/Szuster/szuster_kirlce_rota_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska