Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Michał Sołowow i Maciej Baran utrzymują pozycję liderów w Mistrzostwach Europy

Michał Sołowow i Maciej Baran utrzymują pozycję liderów w Mistrzostwach Europy

Z dnia: 2009-06-22

Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) ukończyli 45 Belgium Ypres Rally na 11 pozycji w generalce i 4 wśród załóg punktujących w Mistrzostwach Europy. Dzięki zdobytym punktom załoga Cersanit Rally Team utrzymała prowadzenie w klasyfikacji Mistrzostw Europy.

- Żałuję dwóch minut straconych w rowie już na pierwszym odcinku, bo to nas pozbawiło szansy na dobre miejsce. Gdyby nie dwudziestu belgijskich kibiców, którzy nas wypchali na drogę, to pewnie byśmy zostali w tym polu. Początek drugiego etapu był dość przyzwoity, a potem na OS 8, Dikkebus, przebiliśmy oponę. Odpadające kawałki gumy i felgi uszkodziły przewody hamulcowe i kolejny oes jechaliśmy bez hamulców. Na dodatek coś nie tak było z zawieszeniem. Powyżej 120 km/godz. samochód podskakiwał na nierównościach, a na cięciach uderzaliśmy podłogą w asfalt. W końcówce czasy były lepsze. To był naprawdę trudny rajd. Prawie każdy miał jakieś przygody. Niektórzy kierowcy zwiedzali rowy po kilka razy. Wielu znakomitych zawodników nie ukończyło zawodów. Nam się udało dojechać do mety i z tego możemy być zadowoleni - powiedział Michał Sołowow.

- Mieliśmy ambitny plan, aby przywieźć z Belgii 12 punktów do klasyfikacji ME. Udało się wywalczyć tylko 5. Dobre i to, bo one mogą się bardzo przydać pod koniec roku. Przed nami Rajd Bułgarii. Myślę, że będzie kluczowy, ponieważ konkurenci bardzo się do nas zbliżyli. Musimy poprawić kilka rzeczy i postarać się wygrać - dodał Maciek Baran.

Fot. www.cersanitrally.pl

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajd rajdy Mistrzostwa Europy ERC Michał Sołowow Maciej Baran

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/Rajdy/Solowow_Ypres_str3_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska