Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mgliste Enduro ? 13 i 14 runda MP i Puchar PZM w Opolu

Mgliste Enduro ? 13 i 14 runda MP i Puchar PZM w Opolu

Z dnia: 2008-10-27

W miniony weekend w Opolu odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polskiego Związku Motorowego w rajdach Enduro.

Ostatnie zawody sezonu zwykle oznaczają mniejszą frekwencję wśród startujących. Na starcie stawiło się 79 zawodników rywalizujących na motocyklach i quadach. Organizator, stowarzyszenie Hawi Racing Team, przygotował trasę o długości 90 kilometrów, przejeżdżaną w sobotę trzykrotnie przez zawodników Mistrzostw Polski, a dwukrotnie w niedzielę. Na każdej pętli zawodnicy musieli pokonać dwie próby czasowe. Jedna z prób, Enduro Test,  zlokalizowana została w bardzo ciekawym terenie - dawnej żwirowni. Prawie cały przejazd zawodników można było obserwować z jednego miejsca. Niestety mimo tak ciekawych terenów widownia nie dopisała. Należy także wspomnieć, iż pogoda nie rozpieszczała miłośników Enduro. Zawodnicy stawali na starcie codziennie o godzinie 9.00 przy temperaturze rzędu 5 stopni i w gęstej mgle (widoczność w niedzielę ograniczona było do kilkunastu metrów). Nie przeszkodziło to jednak najlepszym poprawiać swoje czasy przy niedzielnej widoczności.

Marcin Frycz wygrywając pierwszego dnia zapewnił sobie tytuł w klasie E1 i Generalce na jedną rundę przed końcem sezonu. Podobnie Sebastian Krywult w połączonej klasie E2/E3. Natomiast w klasie Junior  walka trwała do końca, a tryumfował Paweł Szymkowski. Podobnie rywalizacja w klasie 50 Junior, którą wygrał Rafał Bracik, trwała do ostatnich kilometrów. W klasach 2K i 4K zwycięstwo w klasyfikacji sezonu przypadło faworytom, czyli odpowiednio Rafałowi Sonikowi i Romanowi Eliaszowi.

Po zakończeniu zawodów zostały wręczone puchary tryumfatorom Pucharu Polskiego Związku Motorowego w poszczególnych klasach. Zakończenie sezonu i rozdanie pucharów dla zawodników startujących w Mistrzostwach polski odbędzie się 15 listopada br. w Gdańsku.

Szczegółowe wyniki oraz klasyfikację sezonu można znaleźć na stronie­ – Wyniki Enduro

M.S.

Zdjęcia: ścigacz.pl

 

Enduro Opole

Zdjęcia: ścigacz.pl

 

Enduro Opole

Zdjęcia: Anna Wolska

 

Słowa kluczowe: Enduro MP Puchar PZM Opole

Do góry
/userfiles/image/Enduro/IMG_7202_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska