Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Mazowieckie szutry czekają na rajdowych kierowców i kibiców

Mazowieckie szutry czekają na rajdowych kierowców i kibiców

Z dnia: 2009-09-16

Tegoroczny Rajd jest 6. Rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rundą Rajdowego Pucharu Europy Strefy Centralnej. Organizator przygotował 11 OS-ów o łącznej długości 168 km. W tym roku wszystkie odcinki specjalne wytyczone zostały na północ od Płocka poza rozgrywanym w sobotę tradycyjnym już OS Mostowa. Jak zawsze jechać będziemy po przepięknej skarpie Wiślanej.

Marcin Wielgo v-ce Dyrektor Rajdu: W tym roku odcinki poprowadziliśmy na północ od Płocka. Większość tras jest zmodyfikowana w porównaniu z ubiegłymi edycjami rajdu, pojawiła się także zupełnie nowa próba – Rogowo. Niespodzianek nie zabraknie też na Super Oesie Mostowa – oprócz znanej nam hopy, będzie także objazd naturalnej wysepki oraz beczka.

Dla kibiców przygotowano interaktywną mapę rajdu
i punktów widokowych. Przed rajdem warto wybrać sobie najlepsze miejsce obserwacji.

ZOBACZ INTERAKTYWNĄ MAPĘ RAJDU

Duża niespodzianka jest start w rajdzie Nocolasa Vouilloza, który poprowadzi Peugeota 207 RC Rallye.

Peugeot 207 RC Rallye jest efektem współpracy inżynierów Peugeot Sport z doświadczonymi kierowcami rajdowymi. Zamontowano w nim turbodoładowany silnik o pojemności 1600 cm3 i mocy 180 KM, sprzężony z zupełnie nową kłową skrzynią biegów z sześcioma przełożeniami.

Nicolas Vouilloz (ur. 8 lutego 1976 roku w Nicei) swoją karierę sportową rozpoczynał od uprawiania kolarstwa. Aż dziesięć razy zdobył tytuł Mistrza Świata w rowerowym downhillu, a czterokrotnie rywalizację o Puchar Świata. Startował też w motocrossie i moto trialu. Swoją międzynarodową karierę w sporcie samochodowym rozpoczął w 2001 roku od udziału w Rajdzie Monte Carlo.
W swoim dorobku ma między innymi kilkanaście startów w rajdach zaliczanych do Mistrzostw Świata oraz tytuł Mistrza Francji zdobyty w 2006 roku.
W 2007 w swoim debiucie w serii Intercontinental Rally Challenge zajął drugie miejsce, a rok później za kierownicą Peugeot 207 S2000 sięgnął po tytuł mistrzowski.

Zdzisław Siwiński. Rajd tworzy najmłodsza i najlepsza ekipa w Polsce – mówił Dyrektor Rajdu. Mamy nadzieję, że zorganizujemy wspaniałą imprezę. Podobnie jak podczas poprzednich edycji – wspólnie z portalem Autoklub.pl oraz firmą AutoGuard zrealizujemy projekt Wirtualny Kibic. Stanowi on, oprócz atrakcji dla kibiców, także cenne narzędzie zarządzania i kontrolowania bezpieczeństwa.

Tegoroczny Rajd Orlen Tegoroczny Orlen będzie wyjątkowy nie tylko z powodu dużych zmian trasy. Jego organizator: Automobilklubu Polski obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia i rajd wpisuje siew cykl imprez organizaowanych z okazji tej okrągłej rocznicy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na malownicze trasy wokół Płocka.

Więcej informacji na stronie rajdu www.rajdorlen.pl

 

Foto: Foto: Marcin Kaliszka www.rallyfoto.pl

Słowa kluczowe: rajdy rajd rsmp cez-fia Rajd Orlen

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/Rajdy/orlen2008_str1_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska