Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Marcus Gronholm w Słomczynie

Marcus Gronholm w Słomczynie

Z dnia: 2008-09-01

Marcus Gronholm w Słomczynie 13 i 14 września br.

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy Rallycross w Słomczynie. Już niecały miesiąc dzieli nas od wielkiego wydarzenia na torze pod Warszawą. Kibiców sportów motorowych na pewno ucieszy fakt, że Marcus Gronholm potwierdził swój udział w polskiej rundzie Mistrzostw Europy Rallycross.
Utytułowany Fin zadebiutował w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie w Szwecji. Za kierownica Forda Fiesty T16 zaczął od zwycięstwa w dywizji 1. Wynik nie przyszedł łatwo, rajdowy Mistrz Świata przyznał, że nieco dziwnie czuł się, gdy konkurencji uderzają w jego auto. W najbliższy weekend Marcus ponownie sprawdzi się w konkurencji dywizji 1 na torze w Holandii. A już za miesiąc to polscy kibice będą mieli przyjemność zobaczyć jak radzi sobie w rallycrossie rajdowy Mistrz Świata.
Zawody w Słomczynie stanowią X rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Jest to przedostatnia eliminacja w sezonie 2008. To właśnie w Polsce najczęściej poznajemy Mistrzów Europy, mimo że przed startującymi jeszcze jedna runda w Niemczech.
Runda Mistrzostw Europy Rallycross trwa dwa dni. W sobotę odbywają się treningi. Na podstawie uzyskanych czasów kierowcy startują w trzech biegach kwalifikacyjnych. Pierwszy dzień kończy się pierwszą kwalifikacją. Od tego momentu zaczyna się ulubiona dla kibiców część zawodów. Samochody startują jednocześnie i często dochodzi do kontaktów blacha w blachę.
Niedziela tylko pozornie zaczyna się spokojnie. Uczestnicy mają godziną rozgrzewką. Później rusza druga i trzecia kwalifikacja. Na podstawie zajętych miejsc w biegach kwalifikacyjnych auta są ustawiane do finałów. Tutaj już nie ma miejsca na błędy. Pierwszy na mecie wygrywa, dlatego często efektem ubocznym rywalizacji są pogięte błotniki i pourywane zderzaki.
Zapraszamy 13 i 14 września na tor Słomczyn koło Grójca. Wkrótce ujawnione zostaną kolejne atrakcje zawodów. Zapraszamy na oficjalną stronę zawodów  www.rallycross.pl, gdzie tydzień przed zawodami będzie można zapoznać się z pełną listą uczestników.


Harmonogram X rundy Mistrzostw Europy Rallycross w Słomczynie

Sobota 13 września
11.00 – trening wolny
12.30 – trening wolny
14.00 – trening oficjalny
16.00 – I bieg kwalifikacyjny
Niedziela 14 września
09.00 - rozgrzewka
10.15 – II bieg kwalifikacyjny
12.15 – prezentacja zawodników
13.15 – III bieg kwalifikacyjny
15.30 – biegi finałowe
18.00 – rozdanie nagród

Do góry
/userfiles/image/galerie/Sport_samochodowy_2008/rallycross/Gronholm_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska