Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Łukasz Lonka drugim wicemistrzem Europy !!!

Łukasz Lonka drugim wicemistrzem Europy !!!

Z dnia: 2008-09-14

Przed ostatnimi zawodami Łukasz zajmował 4 pozycję w klasyfikacji sezonu tracąc 6 punktów do Estończyka Ardo Kaurita. Nasz największy motocrossowy talent przez cały weekend jechał bardzo ostrożnie i rozważnie , na treningach notując czasy w drugiej dziesiątce. Kwalifikacje ukończył na 13 pozycji. Ale gdy w grę wchodziło zdobywanie punktów Łukasz dał z siebie wszystko. W obydwu wyścigach zajął 5 miejsce kontrolując sytuację i pozostawiając w pobity polu swojego największego konkurenta. Ardo Kaurit przyjechał w pierwszym wyścigu 10, a w drugim 9. Ostatnia rundę wygrał Łotysz Davis Ivanovs przed dwoma Duńczykami Kasperem Lynggaardem i Mathiasem Hall Kellerem. W imprezie wystartowali również dwaj reprezentanci lubelskiego Klubu Motorowego Cross -  Jakub Piątek i Filip Więckowski. Młodzi zawodnicy w klasyfikacji zawodów zajęli odpowiednio 26 i 32 miejsce.

Mistrzem Europy Juniorów został Estończyk Kristjan Ratsep. Drugie miejsce zajął Hiszpanowi Antonio Jose Ortuno Rubio. Trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza Europy przypadł Łukaszowi Lonce. Jest to najlepszy wynik polskiego zawodnika motocrossowego od wielu lat.

Jednocześnie z klasą EMX 2 Junior rozegrano ostatnią rundę klasy Open. Nasz jedyny reprezentant, w tej klasie, Arkadiusz Mańk zajął w klasyfikacji zawodów niezłe 7 miejsce. W obydwu wyścigach minął linię mety na 8 pozycji.

Tytuł mistrza Europy w klasie Open zdobył reprezentant Czech Petr Bartos. Arek Mańk startując w wybranych rundach cyklu został sklasyfikowany na 10 pozycji.

Wyniki są dostępne na stronach: motoresults.pl

M.S.

Do góry
/userfiles/image/sport_motocyklowy/motocross/rota_lonka(1)_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska