Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Kościuszko jednak trzeci

Kościuszko jednak trzeci

Z dnia: 2011-11-14

Po końcowym badaniu kontrolnym, ZSS Wales Rally GB wykluczył załogę Martin Semerad/Michal Ernst. Zawieszenie Lancera Evo IX nie było zgodne z homologacją. Semerad stracił drugie miejsce w rundzie - i trzecie w końcowej punktacji PWRC.

W oficjalnej klasyfikacji końcowej rundy PWRC, Patrik Flodin wyprzedził Michała Kościuszkę, Nicolasa Fuchsa, Dymitra Tagirowa, Majeda al-Shamsiego, Aleksieja Kikirieszkę, Harry'ego Hunta, Aleksandra Saljuka, Walerego Gorbana. Trzecie miejsce w mistrzostwach, za Haydenem Paddonem i Patrikiem Flodinem, przypadło Michałowi Kościuszce. Semerad spadł na czwarte.


Fot. Lotos Dynamic Rally Team

- Walka do końca się opłaca - powiedział Michał Kościuszko. -  Trzeba wierzyć w sukces do ostatniego kilometra. Po dwóch pierwszych rajdach Portugalii i Argentyny, w których mieliśmy duże problemy techniczne i nie punktowaliśmy nasza pozycja była bardzo trudna. Wiedziałem, że nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć na każdym rajdzie i awansować w klasyfikacji. W każdym rajdzie, w którym w tym roku wystartowaliśmy, pokazaliśmy dobre tempo i wygrywaliśmy oesy. Bardzo się cieszę, że pomimo trudności obroniliśmy tytuł wicemistrzowski i jako zespół LOTOS Dynamic Rally Team stanęliśmy na 3. miejscu podium w Mistrzostwach Świata. Na ten sukces składała się ciężka praca całego zespołu. Dziękuję Sponsorom, którzy wspierali nas w każdej sytuacji i całemu mojemu zespołowi. W tym sezonie zabrakło nam trochę szczęścia. Wiem, że stać nas na jeszcze lepszy wynik i w przyszłym roku powalczymy o Mistrzostwo.

KOŃCOWA PUNKTACJA PWRC
1. Paddon 104, 2. Flodin 84, 3. Kościuszko 71, 4. Semerad 51, 5. Fuchs 50, 6. Guerra 47, 7. Gorban 46, 8. Saljuk 43, 9. Tagirow 37, 10. Linari 22.

Fot. Lotos Dynamic Rally Team

Źródło: www.autoklub.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Słowa kluczowe: rajd rajdy Michał Kościuszko pwrc

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/Zagraniczne/Rajdy/kosciuszko_brytania_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska