Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Kontaktowe wyścigi o Mistrzostwo Europy już jutro w Słomczynie

Kontaktowe wyścigi o Mistrzostwo Europy już jutro w Słomczynie

Z dnia: 2011-09-09

Już jutro na torze w Słomczynie zaryczą silnik najmocniejszych samochodów jakie startują w wyścigach. Samochody z klasy SuperCars osiągają moc 500 koni mechanicznych i przyśpieszają do 100km/h w 3 sekundy! Na podwarszawskim torze wyścigowym wystartuje blacha w blachę ponad 60 aut z czego 25 w specyfikacji SuperCars. Swój udział zapowiedziała cała europejska czołówka ze wszystkich klas. Trwa właśnie wyjątkowo wyrównana batalia o tytuł Mistrza Europy.Eliminacja w Polsce to przedostatnia runda w sezonie i często wyłania pierwszych mistrzów,  a jeśli ich nie poznamy u nas, to na pewno ograniczy się liczba kandydatów do tytułu. Dlatego runda w Słomczynie jest decydująca dla Mistrzostw Europy i kierowcy zrobią wszystko, aby zająć jak najlepsze pozycje. Kibice będą świadkami ostrego gięcia blachy co udowodniły poprzednie eliminacje MERC. Na chwilę obecną w SuperCars prowadzi Sverre Isachsen startujący Fordem Focusem. Norweg broni tytułu Mistrza Europy. Ale jeszcze dwie rundy temu w klasyfikacji prowadził Rosjanin Timur Timerzyanov podopieczny Kennetha Hansena (14 krotny Mistrz Europy). Niespodzianką jest dobra forma pierwszego Amerykanina w historii europejskiej rozgrywki. Tanner Faust startujący Fordem Fiesta wygrał amerykańską edycję RC zwaną Global Rallycross i cały czas jest w ścisłej czołówce na starym kontynencie. Faust ściga się także w drifcie więc bardzo śliski tor w Słomczynie może mu przypaść do gustu.

W przerwach między wyścigami warto odwiedzić park maszyn. Jest on zlokalizowany tuż obok toru, dlatego kibice będą mogli w kilka minut dostać się do strefy serwisowej i zobaczyć pracę mechaników i porozmawiać z kierowcami. Oprócz strefy serwisowej kibice będą mieli masę dodatkowych atrakcji oczywiście związanych z motoryzacją. Będzie można przyjrzeć się z bliska autom wyczynowym z różnych dyscyplin sportowych, oraz autom historycznym na specjalnych wystawach. Młodzież będzie mogła zapoznać się z "przedszkolem" rallycrossu czyli PP Junior Buggy. To właśnie tutaj swoje pierwsze sportowe kilometry zrobił Krzysztof Skorupski, obecnie faworyt zawodów MERC w klasie Super 1600. Miłośnicy wirtualnych wyścigów będą mogli spróbować jazdy na jedynym w Polsce symulatorze, który jest zbudowany na siłownikach symulujących zachowanie pojazdu podczas przyśpieszania, hamownia i w zakręcie. Szykuje się motoryzacyjny weekend pełen emocji i wielu atrakcji.

Harmonogram IX rundy Mistrzostw Europy Rallycross

Sobota, 10 września 2011
 
10:30 - Trening wolny
12:00 - Trening wolny
14:00 - Trening oficjalny
16:00 - Pierwsza kwalifikacja

Niedziela, 11 września 2011

08:30 - Rozgrzewka
10:00 - Druga kwalifikacja
12:00 - Trzecia kwalifikacja
14:30 - Prezentacja zawodników
15:00 - Finały

Więcej informacji o zawodach Mistrzostw Europy Rallycross w Słomczynie znajdziesz na oficjalnej stronie: link zewnetrznywww.merc.rallycross.pl
 

Słowa kluczowe: rallycross erc merc słomczyn

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/MPRC/erc/slomczyn_erc_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska