Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Galeria zdjęć z rundy Mistrzostw Europy Rallycross w Massmechelen

Galeria zdjęć z rundy Mistrzostw Europy Rallycross w Massmechelen

Z dnia: 2011-08-31

Rywalizacja podczas 6. rundy Mistrzostw Europy Rallycross była pełna niespodzianek, a na problemach faworytów skorzystali inni zawodnicy. Krzysztof Skorupski i Kamil Sokołowski startujący w dywizji Super 1600 ze zmiennym szczęściem osiągnęli metę. Teraz pięć dni na analizy startu i szansa na regenerację sił przed kolejną rundą w Holandii.

Krzysztof Skorupski ukończył zawody na 9 pozycji w swoim drugim starcie w Mistrzostwach Europy. Awansował z finału C do B. Gdyby nie awaria linki gazu w trzeciej kwalifikacji była szansa na dostanie się od razu do finału B. Tam, mimo startu z ostatniego pola udało się po zewnętrznej zaatakować rywali. Niestety mała wizyta poza torem przekreśliła szansę na awans do kolejnego finału. Z Belgii udało się wywieść 9 punktów do klasyfikacji MERC. Ciekawa jest analiza czasów poszczególnych okrążeń biegów kwalifikacyjnych. Skorupski w pojedynczych okrążeniach notował zaledwie setne sekundy straty do zwycięzcy kwalifikacji.

Kamil Sokołowski po wypadku z soboty musiał zaczynać zawody praktycznie od początku. Mimo iż kontakt z autem wyjeżdżającym z Joker Lapa nie wyglądał groźnie to uszkodzeniu uległo zawieszenie oraz wahacz. Mechanicy wieczorem z soboty na niedziele walczyli o jak najlepsze odbudowanie Skody Kamila. Ostatecznie Kamil Sokołowski ukończył VI rundę MERC na 30 pozycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych zawodów.

Zdjęcia autorstwa Michała Kondrowskiego link zewnetrznywww.RallyArt.pl

6. runda Mistrzostw Europy Rallycross

 

Źródło: www.rallycross.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione.

Foto: Michał Kondrowski www.RallyArt.pl

Słowa kluczowe: rallycross erc merc Krzysztof Skorupski Kamil Sokołowski Massmechen

Do góry
/userfiles/2011-grafika/samochody/MPRC/MERC_Belgia_11_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska