Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Enduro w Łodzi

Enduro w Łodzi

Z dnia: 2009-08-03

W dniu 1-2.08 2009 roku w Łodzi odbyła sie po raz pierwszy od (około) 40 lat VII i VIII eliminacja Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro. Trasa rajdu wraz ze bardzo wymagającymi próbami liczyła 67 km. Próby były przygotowane perfekcyjnie, a trasa była ciekawa.
Pierwszego dnia zawodów jazdę okrężną przerwał przykry incydent z pabianicką policją. Bez podania przyczyn policjanci zablokowali dalszy przejazd zawodnikom. Rajd nie został przerwany, ale odbywał sie tylko na próbach. Zawodnicy jeżdżący motocyklami zarejestrowanymi przemieszczali się na próby głównymi drogami, a zawodnicy niemający zarejestrowanych motocykli, przewozili je. W takiej nowej formule przebiegł również drugi dzień zawodów. Kto wie czy nie tak będzie wyglądało enduro w przyszłości?

Trwa zwycięska passa Michała Szustera w mistrzostwach Polski w rajdach enduro. W sobotę i niedzielę, jadący motocyklem Yamaha YZ250F podczas VII i VIII rundy MP rozgrywanych w Łodzi znów pozostawił poza placami całą czołówkę krajowych konkurentów i uczynił poważny krok w drodze to tytułu mistrza Polski. Michał Szuster nie miał sobie równych w obu dniach rajdu, zwyciężając zarówno w swojej klasie E1, jak i klasyfikacji generalnej poszczególnych rund.
- Tym razem bardziej niż trudy trasy oraz prób dał mi się we znaki upał. Dodatkowo zawody zostały z konieczności okrojone, gdyż organizatorzy nie dopięli wszystkich szczegółów dotyczących trasy rajdu. W efekcie w sobotę rozegrano zaledwie trzy próby = dwie crossowe oraz jedną enduro, natomiast w niedzielę tylko o jedną więcej. Trzeba jednak przyznać, że próby jak na mistrzostwa Polski były dość ciekawe, a co najważniejsze długie, a przez to bardziej selektywne. Jedynie w sobotę na pierwszym kółku miałem trochę kłopotów z motocyklem, który potem spisywał się już bez zarzutu. Łódzkie zawody potraktowałem równocześnie, jako formę przetarcia przed czekającym startem w kolejnej rundzie mistrzostw Europy, jaka w połowie sierpnia rozegrana zostanie w Vysnym Modzevie na Słowacji. Oprócz moich zwycięstw cieszy mnie także dobra forma zaprezentowana przez jeżdżącego wraz ze mną w mistrzostwach Europy w barwach Yamaha SElf Szuster Racing Team, Grześka Horodyńskiego, który w klasie weteran w sobotę był drugi, zaś w niedzielę – trzeci - powiedział tuż po zawodach w Łodzi Michał Szuster.

Szczegółowe wyniki na można znaleźć tutaj

 

Enduro Łódź

 

Słowa kluczowe: Enduro MP Puchar Polski Łódź

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Enduro/lodz_rota_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska