Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Ekscytujący sportowy weekend w Słomczynie

Ekscytujący sportowy weekend w Słomczynie

Z dnia: 2010-09-10

Już tylko jeden dzień dzieli nas od rozpoczęcia najważniejszej imprezy
sportowej tego lata – Mistrzostw Europy Rallycross (MERC): 600 koni
mechanicznych i 2,5 sekundy do setki. Tor, na którym widać cały wyścig
i adrenalina, która porywa wszystkich kibiców.

Rallycross to najbardziej emocjonujący sport samochodowy, gdzie kierowcy muszą jechać na maksimum swoich możliwości. Dzieje się tak ponieważ tutaj nie jest istotna kwestia prędkości samochodów, ale ich przyspieszenie, pozwalające na najbardziej efektywne pokonywanie odcinków pomiędzy zakrętami. Już na starcie widać walkę pomiędzy zawodnikami, którzy chcą od razu narzucić swoje tempo konkurentom. Podczas zawodów słychać głośny ryk silników, widać kurz oraz wszechobecną radość kibiców. Radość kibiców jest największa, kiedy w dywizji 1 na starcie staje obok siebie 6 samochodów i tym samym 3600 koni mechanicznych rozgrzewa się do gonitwy. Jednak pozostałe dywizje – 1A i 2 – są nie mniej emocjonujące, gdyż każda z nich ma swoją specyfikę. I tak w dywizji 1A można zobaczyć samochody z napędem na dwa koła przednie, a w dywizji 2 z napędem na tylną oś.Runda w Słomczynie jest przedostatnią w sezonie 2010. Są duże szanse, że eliminacja w Polsce wyłoni pierwszych Mistrzów lub Wicemistrzów Europy. Tak się stało rok temu kiedy najmłodszy w historii Rallycrossu Mats Lysen odbierał gratulacje za zdobycie tytułu Mistrza Europy w dywizji 1A. Teraz Lysen za kierownicą Forda Fiesty walczy w dywizji 1 i wszyscy czekają na jego pierwsze sukcesy.

Bardzo ciekawie zapowiada się także walka o tytuł Mistrza w dywizji 1. Na prowadzeniu jest Mistrz Europy z 2009 roku Sverre Isachsen startujący Fordem Focusem. Drugie miejsce zajmuje 14-krotny Mistrz Europy Kenneth Hansen startujący Citroenem C4. Trzecie miejsce z taką samą ilością punktów zajmuje Michael Jernberg i podopieczny Hansena - Liam Doran. Różnice pomiędzy tymi zawodnikami są tak małe, że mimo prowadzenia Isachsena w klasyfikacji generalnej ciężko jest wskazać faworyta w Słomczynie. W ubiegłym roku tryumfował Andreas Eriksson w Fordzie Fiesta, który może w najbliższy weekend pogodzi konkurentów walczących o Mistrzostwo Europy.Lecz nie tylko samymi wyścigami żyją kibice, w parku maszyn można z bliska przyjrzeć się samochodom – marzeniom niejednego kibica- porozmawiać z zawodnikami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Oprócz tego każdy obserwator wyścigów będzie mógł rozpalić własnego grilla i oglądać zawody z rodziną siedząc na wale otaczającym cały tor.

Harmonogram zawodów:

Sobota (11.09.2010)
10:30 Trening wolny
12:00 Trening wolny
14:00 Trening oficjalny
16:00 Pierwsza kwalifikacja

Niedziela (12.09.2010)
08:30 Rozgrzewka
10:00 Druga kwalifikacja
12:00 Trzecia kwalifikacja
14:30 Prezentacja zawodników
15:00 Finały


Na oficjalnej stronie zawodów dostępna jest pełna lista zgłoszeń na weekendowe zawody. To, co najistotniejsze to fakt, że strona Mistrzostw Europy Rallycross jako pierwsza w historii stron wyścigowych w Polsce umożliwia podgląd parku maszyn! Oprócz samych nazwisk i marek pojazdów można zobaczyć gdzie zlokalizowany będzie dany zespół i kierowca. O dobre samopoczucie w przerwach i podczas biegów zadba sam Krzysztof "Szaya" Szaykowski. Najsłynniejszy rajdowy "głos" będzie swoim barwnym językiem opisywał rywalizację na torze w Słomczynie.

Niezapomniane emocje, bardzo szybkie samochody i doskonali kierowcy z całej Europy to najlepsze powody, aby w najbliższy weekend pojechać do Słomczyna pod Warszawą.

Więcej informacji: link zewnetrznywww.merc.rallycross.pl
 

Foto: Michał Kondrowski www.rallyart.pl

Słowa kluczowe: rallycross merc erc słomczyn

Do góry
/userfiles/2010-grafika/Samochody/rallycross/merc_slomczyn_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska