Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Chmielewski dziewiąty we Włoszech

Chmielewski dziewiąty we Włoszech

Z dnia: 2009-05-12

Andrzej Chmielewski znów dziewiąty na mecie wyścigu Mistrzostw Europy Superstock 600. Tym razem na włoskim torze Monza.

Podobnie jak w hiszpańskiej Walencji i holenderskim Assen, podopieczny ekipy Trasimeno i OtoMoto.pl, niedzielny wyścig na włoskim torze Monza ukończył w pierwszej dziesiątce, mijając linię mety na dziewiątej pozycji.

Wyścig ruszył z dwugodzinnym opóźnieniem z powodu wypadku podczas wcześniejszych zmagań zawodników mistrzostw świata klasy Superbike. Startując z dwunastej pozycji, Polak szybko poradził sobie z dwoma zawodnikami, ale w pewnym momencie musiał zwolnić aby uniknąć zderzenia z rywalem, który tuż przed nim wpadł w poślizg i omal nie upadł.

Po stracie kontaktu z czołową grupą, 19’latek dogonił jeszcze Joeya Litjensa i stoczył z nim emocjonujący pojedynek do samego finiszu. Ostatecznie Chmielewski minął linię mety tuż za holenderskim rywalem, na dziewiątej pozycji.

Przed własnymi kibicami wyścig z pięciosekundową przewagą wygrał zespołowy kolega Andrzeja z ekipy Trasimeno, Włoch Danilo Petrucci, wracając jednocześnie na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Za jego plecami dramatyczny pojedynek o drugą pozycję stoczyła czwórka zawodników. Po ekscytującym finiszu na podium stanęli Belg Vincent Lonbois i Francuz Jeremy Guarnoni. Czwarty był, reprezentujący Trasimeno, Marco Bussolotti.

Po trzecim z rzędu finiszu na dziewiątej pozycji, równo jeżdżący Chmielewski na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej zrównał się punktami z Dino Lombardim, i Baptistem Guittet. Z dorobkiem dwudziestu jeden oczek, zawodnicy ci tracą dwadzieścia dziewięć punktów do nowego lidera serii, Danilo Petrucci. Czwarty wyścig sezonu odbędzie się dwudziestego pierwszego czerwca na torze Misano w San Marino.

Andrzej Chmielewski:
„Nie jestem zadowolony z tego wyścigu. To jeden z moich ulubionych torów, na którym trenowałem tydzień temu, dlatego liczyłem na wiele więcej i nie wiem tak naprawdę co się stało. Dobrze wystartowałem, ale nie mogłem utrzymać tempa liderów. W pewnym momencie jeden z rywali, jadąc tuż przede mną, wpadł w uślizg i zmusił mnie do zwolnienia. Straciłem kontakt z czołówką, ale na ostatnich kółkach stoczyłem jeszcze bardzo fajny pojedynek z Litjensem. Wyprzedziłem go w ostatnim zakręcie, ale lepiej wyszedł na prostą i minął linię mety przede mną. Teraz czeka nas długa przerwa, ale planujemy testy na Misano, aby dobrze przygotować się do kolejnego wyścigu.”

Andrzej Chmielewski Superstock 600 Monza

 

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Motocykle/Wyscigi/Chmielewski/2009_05_WSBK_Monza_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska