Polski Związek
Motorowy

Jesteś tutaj Strona główna Bouffier zwycięzcą Karkonoskiego.

Bouffier zwycięzcą Karkonoskiego.

Z dnia: 2009-07-13

Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Mitsubishi Lancer) powtórzyli ubiegłoroczny sukces i wygrali 24 Rajd Karkonoski – 4 rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Według nieoficjalnych jeszcze wyników obrońcy tytułu mistrzów Polski wyprzedzili Tomasz Kuchara i Daniela Dymurskiego (Peugeot 207 S2000) oraz Michała Sołowowa i Macieja Barana (Peugeot 207 S2000).

Walka o zwycięstwo trwała do ostatniego odcinka rajdu. Przed jego rozpoczęciem liderem był Kuchar, 1,8 sekundy przed Bouffier. Francuski kierowca postawił jednak wszystko na jedną kartę i na blisko 22-u kilometrowym odcinku Wleń2 pokonał Kuchara o 5 sekund i wyprzedził go w klasyfikacji całego rajdu o 3,2 sekundy. Bouffier zdobył również maksymalną liczbę 15 punktów za wygranie drugiego dnia rajdu, umacniając się na pozycji lidera mistrzostw Polski.

- To był niesamowity rajd a walka była niezwykle wyrównana do samego końca. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, zwłaszcza że na ostatnim odcinku mieliśmy drobne problemy ze skrzynią biegów. Na mecie chciałem gratulować Tomkowi zwycięstwa, a okazało się, że to ja wygrałem. Chciałbym wrócić do samochodu S2000, ale na razie nie mam na to budżetu – powiedział na mecie szczęśliwy Bouffier.

Fascynującą walkę o trzecie miejsce stoczyli Michał Sołowow i Kajetan Kajetanowicz pilotowany przez Jarosława Barana (Subaru Impreza). Ostatecznie o dwie sekundy szybszy okazał się Sołowow, mimo że ostatni oes przegrał aż o 19 sekund. Pierwszą piątkę uzupełnili Radosław Typa z Maciejem Wisławskim (Mitsubishi Lancer).
W klasie A-7 zwyciężyli Robert Kujawski i Rafał Rzemień (Renault Clio) a w A-6 triumfowali Maciej Rzeźnik z Danielem Siatkowskim (Suzuki Swift). Triumfatorami klasyfikacji Citroen Racing Trophy zostali Tomasz Gryc i Krzysztof Zubik a w klasie A-5 zwyciężyli Karol Piątkowski i Radosław Banach (Fiat Panda). W klasie Open najszybsi byli Andrzej Koper i Jakub Mroczkowski (Subaru Impreza) a wśród aut historycznych Kacper Puszkiel i Alicja Konury (BMW 320).

Z rajdem pożegnali się między innymi wymieniani wśród faworytów Leszek Kuzaj i Michał Bębenek. Pierwszy z nich uszkodził zawieszenie na oes 7, drugi uderzył w drzewo na oes 8. W obydwu przypadkach dalsza jazda była niemożliwa. Awaria wykluczyła z kolei Macieja Oleksowicza, którego Peugeot 207 S2000 stanął po odcinku numer 7.

Po 24 Rajdzie Karkonoskim na pozycji lidera Mistrzostw Polski umocnił się Bryan Bouffier z dorobkiem 83 punktów. Na drugim miejscu jest aktualnie Tomasz Kuchar, który zgromadził 69 punktów. Kolejne miejsca zajmują Michał Sołowow (58 pkt), Leszek Kuzaj (53 pkt) i Kajetan Kajetanowicz ( 52 pkt).

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie rozgrywany w dniach od 6 do 8 sierpnia 18. Rajd Rzeszowski.

 

Rajd Karkonoski 2009

 

Foto: Foto: Marcin Kaliszka www.rallyfoto.pl

Słowa kluczowe: RSMP RPP rajd rajdy Rajd Karkonoski

Do góry
/userfiles/2009-grafika/Samochody/Rajdy/bouffier_karkonoski_str_mini.jpg

 

 

Partnerzy:

Autoklub.pl GSMP Wyscigigorskie.pl RajdowyPuchar.pl rsmp.info rsmp.pl Ice Racing Sanok 2012


ATV Polska